• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25736 - تاریخ انتشار : جمعه 22 بهمن 1395 - ساعت: 15:41

چاپ

تولید 46 میلیون لیتر شیر در اتحادیه اقتصادی اورسیا


وزیر کمیسیون اقتصادی اوراسیا گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال جاری، بیش از 46.5 میلیون تن شیر تولید خواهد کرد.

به گزارش میانخبر، وزیر کمیسیون اقتصادی اوراسیا گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال جاری، بیش از 46.5 میلیون تن شیر تولید خواهد کرد.

«سرگی سیدورسکی» وزیر و عضو هیئت مدیره کمیسیون اقتصادی اورسیا در امور صنعت و کشت، وضعیت بازار لبنیات اتحادیه اقتصادی اوراسیا را مورد تحسین قرار داد و اقدامات لازم برای افزایش بهره‌وری از صنایع لبنی کشورهای اتحادیه را به اعضای این نشست ارائه کرد.

وی با اشاره به نتایج حاصل از توسعه صنایع لبنی گفت: در سال 2016، کشورهای اتحادیه بیش از 45.4 میلیون تن شیر تولید داشته‌اند و با اینکه روسیه در تولید آن سهم 70 درصدی دارد اما در این کشور کمتر از مقدار مصرف (82 درصد از 100 درصد تقاضا) شیر تولید می‌شود.

وی افزود: وضعیت مشابهی نیز در ارمنستان و قزاقستان مشاهده می‌شود و این در حالی است که حجم تولید در بلاروس و قرقیزستان از حد تقاضای داخلی تجاوز می‌کند (در بلاروس، 2.5 برابر بیشتر است) و همین وفور تولید به این کشورها فرصت افزایش صادرات شیر به کشورهای این اتحادیه و کشورهای ثالث را داده است.

وزیر کمیسیون اقتصادی اوراسیا تصریح کرد: بر اساس برآوردها، ارزش واردات جایگزینی شیر یک میلیارد دلار بوده است و به طور کلی، در سال جاری، تولید 46.5 میلیون تن شیر، افزایش تجارت دوجانبه تا 5 میلیون تن و کاهش واردات از کشورهای ثالث به میزان 3.2 میلیون تن پیش‌بینی می‌شود.

سیدورسکی همچنین از تهیه یک فهرست از پروژ‌ه‌های مطلوب برای تحقیقات مشترک در زمینه‌های پیچیده کشت و صنعت به منظور افزایش بهره‌وری از صنایع لبنی در چند سال آینده و تلاش همگانی در توسعه یک رژیم غذایی مناسب و داروهای دامپزشکی و همچنین هماهنگی فعالیت پرورشی برای اجرای برنامه‌های مشترک و معرفی فن‌آوری‌های نوین در پرورش خبر داد.

وی در پایان، پیشنهاد ایجاد انجمن تولید شیر اوراسیا را جهت ایجاد یک جلسه ملاقات برای توسعه موضوع مشترک بازرگانی و به منظور دفاع از منافع این صنعت در فضای این اتحادیه را ارائه داد.


منبع : تابناک

مطالب مرتبط با : تولید 46 میلیون لیتر شیر در اتحادیه اقتصادی اورسیا
دیدگاه شما در مورد : تولید 46 میلیون لیتر شیر در اتحادیه اقتصادی اورسیا

تولید 46 میلیون لیتر شیر در اتحادیه اقتصادی اورسیا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ