• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25760 - تاریخ انتشار : شنبه 23 بهمن 1395 - ساعت: 15:00

چاپ

نگهداری ۲۲۰۰ بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی


مدیر کل بهزیستی استان تهران، گفت: متأسفانه جامعه با واژه بیمار روانی ناآشناست و فقر شناختی وجود دارد این در حالی است که 2200 بیمار در مراکز شبانه‌روزی و 110 بیمار در مراکز روزانه نگهداری می‌شوند.

به گزارش میانخبر، اصغر باقری در مراسم افتتاح مرکز آموزش و توانبخشی بیماران روانی مزمن (احبا)، گفت: در رابطه با آموزش و درمان بیماران روانی مزمن اگر همراهی خانواده‌ها نباشد خدمات درمان تکمیل نمی‌شود.

وی ادامه داد: 2200 بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی این سازمان خدمات دریافت می‌کنند که 6 مرکز آن مربوط به زنان بیمار است.

باقری گفت: سه مرکز روزانه با 110 بیمار مزمن روانی فعالیت می‌کنند که مرکز احبا نیز به 57 بیمار خدمات ارائه خواهد داد.

مدیر کل بهزیستی استان تهران، گفت: متأسفانه جامعه ما با واژه بیمار روانی آشنایی کامل ندارند حتی بسیاری از تحصیل‌کردگان توانایی‌های این بیماران را نمی‌شناسند و از نزدیک شدن به آ‌نها ابا دارند. در حالی که این مراکز باید کمک کنند تا بیماران راحت‌ در جامعه زندگی کنند چرا که اینها توانایی‌هایی دارند که بسیاری از افراد ندارند.

وی ادامه داد: فقرشناختی از این بیماران در جامعه وجود دارد که امیدواریم با وجود چنین مراکزی برچیده شود تا جامعه پذیرای آنها شود و خانواده‌ها نیز احساس همبستگی اجتماعی بیشتری کنند.

باقری افزود: هم دولت و هم خیرین باید کمک کنند تا ظرفیت‌های متعددی ایجاد شده و این بیماران بتوانند به راحتی به زندگی خود ادامه دهند. بهزیستی بر اساس مصوبات خدمات خوبی به این افراد ارائه می‌دهد اما با نیاز مراکز متناسب نیست و این مراکز در واقع ایثار می‌کنند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : نگهداری ۲۲۰۰ بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی
دیدگاه شما در مورد : نگهداری ۲۲۰۰ بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی

نگهداری ۲۲۰۰ بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ