• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25820 - تاریخ انتشار : سه شنبه 26 بهمن 1395 - ساعت: 12:26

چاپ

خبرخوش برای مددجویان کمیته امداد


رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در دیدار با مدیرعامل بانک مسکن خبر خوشی برای مددجویان بدون خانه این کمیته داشت.

به گزارش میانخبر، سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد در دیدار با محمد هاشم بت‌شکن، مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به جامعه آماری تحت حمایت این نهاد گفت: مددجویان تحت حمایت این نهاد از ضعیف‌ترین اقشار جامعه هستند که نیازمند کمک‌های بلاعوض دولت هستند.

وی با بیان اینکه با تصویب مجلس شورای اسلامی مستمری ماهیانه مددجویان به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: هرچند این افزایش بسیاری از مشکلات آنان را برطرف می‌کند اما باید درنظر داشته باشیم که این افراد همچنان برای تأمین نیازهای زندگی خود و خانواده‌هایشان نیازمند مشارکت خیّران هستند.

رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه بودجه‌ای که دولت برای کمیته امداد در نظر گرفته است، برای پرداخت مستمری مددجویان هزینه می‌شود، اظهار کرد: یک میلیون و 700 هزار خانوار نزدیک به چهار میلیون نفر شامل 30 هزار خانواده زندانی، 20 هزار بیمار صعب العلاج و از کار افتاده تحت حمایت کمیته امداد هستند که خانواده‌های یک تا پنج نفره ماهیانه از 53 تا ١� � هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند و با مساعدت دولت این مبلغ به‌طور متوسط دو و نیم برابر افزایش پیدا می‌کند.

فتاح با بیان اینکه کمیته امداد تمام تلاش خود را برای تأمین مسکن مددجویان تحت حمایت به کار بسته است، افزود: در تلاش هستیم با کمک خیران و اعطاء زمین از سوی دولت مشکل مسکن نیازمندان را برطرف کنیم تا بزرگترین دغدغه ذهنی آنان برطرف شود؛ در صورتی که زمین لازم با مجوز استان به کمیته امداد اختصاص داده شود، این نهاد نیز با مشارکت خیران ساخت مسکن مددجویی را آغاز می‌کند.

وی با ابراز اینکه امسال 20 هزار خانوار مددجو صاحب خانه می‌شوند، گفت: 150 هزار خانوار فاقد مسکن و 350 هزار خانوار نیازمند تسهیلات تعمیرات و بهسازی مسکن هستند که در صورت اختصاص زمین ارزان‌قیمت از سوی استانداری‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت استان‌ها مشکلات مسکن مددجویان رفع خواهد شد؛ هزینه احداث هر مسکن در روستاها برای کمیته امداد 35 میلیون تومان برآورد شده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه بیش از 20 درصد صدقات پرداختی مردم برای تأمین مسکن نیازمندان هزینه می‌شود، ادامه داد: هم‌اکنون 200 هزار یتیم تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که هر یتیم به‌طور متوسط پنج حامی دارد و می‌توان از ظرفیت و کمک‌های حامیان برای خانه‌دار شدن این افراد استفاده کرد.

فتاح با اظهار اینکه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد زیر خط فقر هستند، گفت: با توجه به اینکه اقشار ضعیف نمی‌توانند آورده‌ای از خود داشته باشند از مسئولان بانک مسکن درخواست داریم با این نگاه برای تأمین مسکن نیازمندان با کمیته امداد همکاری کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه کار کمیته امداد صدقه جاریه است، مطرح کرد: درخواست ما از بانک مسکن به‌عنوان متولی تخصصی مسکن در کشور این است که بودجه‌ای را برای تأمین مسکن این قشر از دهک‌های درآمدی از طریق تسهیلات قرض الحسنه اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش در حال حاضر 150 هزار خانوار فاقد مسکن و 350 هزار خانوار نیازمند تسهیلات تعمیرات و بهسازی مسکن هستند که در صورت اختصاص زمین ارزان‌قیمت از سوی استانداری‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت استان‌ها مشکلات مسکن مددجویان رفع خواهد شد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : خبرخوش برای مددجویان کمیته امداد
دیدگاه شما در مورد : خبرخوش برای مددجویان کمیته امداد

خبرخوش برای مددجویان کمیته امداد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ