• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25823 - تاریخ انتشار : سه شنبه 26 بهمن 1395 - ساعت: 12:30

چاپ

گران شدن نامحسوس هزینه کارت به کارت


با توجه به اینکه کارمزد خدمات کارت به کارت از سوی بانک مرکزی 500 تا 900 تومان اعلام شده است،در این میان هستند برخی از بانک‌ها که هزینه این خدمت بانکی را به صورت نامحسوس افزایش داده‌اند.

به گزارش میانخبر، طبق بخشنامه بانک مرکزی برای انتقال وجه و استفاده از خدمات بانکی کارمزدی وجود دارد که این مبلغ براساس میزان جابه‌جایی پول متفاوت است.

کارمزد خدمات کارت به کارت شبکه بانکی تا میزان یک میلیون تومان مبلغ 500 تومان کارمزد و به میزان هر یک میلیون تومان بعدی 200 تومان به صورت پلکانی اضافه می‌شود.

طبق بخش‌نامه بانک مرکزی استفاده کنندگان از این خدمات درصورتی که از یک حساب به حساب دیگر در همان بانک باشد هیچ کارمزدی پرداخت نمی‌کنند، به عنوان مثال اگر حساب مقصد بانک ملت باشد و حساب مبداء نیز بانک ملت باشد هیچ کارمزدی کسر نمی‌شود.

در زمانی که مشتری بخواهد از کارت خود به کارت دیگری که در بانک دیگری است مبلغی از طریق عابربانک‌ها واریز کند، مبلغی هم برای کارمزد از حساب فرد واریز کننده به صورت همزمان کسر خواهد شد که این مبلغ براساس میزان جابه‌جایی پول متفاوت می‌شود.

براساس بخش‌نامه بانک مرکزی تا مبلغ یک میلیون تومان مبلغ 500 تومان کارمزد کسر شده و به ازای هر یک میلیون تومان اضافه 200 تومان به رقم فوق افزوده می‌شود، بنابراین برای مبلغ سه میلیون تومان مبلغ 900 تومان از حساب فرد واریز کننده کسر خواهد شد.

جزئیات مبلغ کارمزد شامل یک هزار ریال سهم مرکز شتاب، 500 ریال سهم بانک مبدا و سه هزار ریال سهم اپراوتور یا بانک پذیرنده دتور انتقال است.

با این وجود برخی بانک‌ها در روز های گذشته به طور نا محسوس اقدام به افزایش کارمزد کارت به کارت برای مبلغ 2 میلیون از 500 تومان به 700 تومان و مبلغ 3 میلیون به 700 تومان و به همین ترتیب با افزایش مبلغ مورد نظر میزان کارمزد از حساب شخص نیز افزایش می‌یابد و در واقع به میزان کامزد 200 تومان اضافه شده است.

شاید این افزایش هزینه در مبالغ کوچک و ناچیز آنقدرهای هم به چشم نیاید ولی هر میزان که مبلغ برای کارت به کارت افزایش یابد هزینه کارمزد نیز به نسبت بالا خواهد رفت و در این صورت توجه افراد به این افزایش قیمت جلب خواهد شد.

براساس گزارش میزان، حال باید دید این افزایش غیر متعارف کارمزد برای هزینه کارت به کارت آیا در میان تمامی بانک‌ها بی سر و صدا باب خواهد شد و یا تنها برخی از بانک‌ها قانون را دور می‌زنند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : گران شدن نامحسوس هزینه کارت به کارت
دیدگاه شما در مورد : گران شدن نامحسوس هزینه کارت به کارت

گران شدن نامحسوس هزینه کارت به کارت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ