• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25836 - تاریخ انتشار : سه شنبه 26 بهمن 1395 - ساعت: 12:59

چاپ

اختلاس گذشته ربطی به صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد/ فعالیت ۱۶ شرکت با سهام بالای ۵۰ درصد در این صندوق


رییس صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: اختلاس صورت گرفته در ماه های گذشته هیچ ارتباطی با این صندوق ندارد.

به گزارش میانخبر، مهدی نیک‌دل مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان صبح امروز در نشست خبری در مصلی تهران با اشاره به فعالیت این صندوق از سال 74 اظهار داشت: سهم پرداختی معلمان به این صندوق 5 درصد بوده که طی طرح های دوم تا چهارم به فرهنگیان پرداخت شده است، اگرچه در برنامه پنجم این پرداختی به دلایل مختلفی انجام نگرفت ولی در برنامه ششم بر طبق تبصره 60 این کار در حال انجام است.

نیک‌دل ادامه داد: میانگین پرداختی اعضا و دولت 1.3 درصد بوده است و این در حالی است که دولت سقف پنج درصدی را برای واریزی به این صندوق در برنامه پنجم تصویب کرده است.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه سود صندوق ذخیره ارزی در حدود دو هزار و 911 میلیارد تومان است، افزود: اعضای فرهنگیان 47 درصد از اموال خود را در این صندوق ذخیره که از این میزان 67 درصد سود سرمایه‌گذاری صندوق ، پنج درصد سهم دولت و حدود 25 درصد سهم معلمان است.

نیک‌دل تأکید کرد: هزار و 870 میلیارد تومان از دارایی صندوق در شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان در قالب سهام بورس، 998 میلیارد تومان در شرکت ساختمانی، هزار و 46 میلیارد تومان در شرکت پترو‌ فرهنگ است.

وی ادامه داد: تمامی اموال فرهنگیان عمدتا بر روی زمین است و به هیچ عنوان قابل اختلاس نیست و در پروژه‌های مختلفی در عسلویه، تهران و مشهد به کار گرفته شده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : اختلاس گذشته ربطی به صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد/ فعالیت ۱۶ شرکت با سهام بالای ۵۰ درصد در این صندوق
دیدگاه شما در مورد : اختلاس گذشته ربطی به صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد/ فعالیت ۱۶ شرکت با سهام بالای ۵۰ درصد در این صندوق

اختلاس گذشته ربطی به صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد/ فعالیت ۱۶ شرکت با سهام بالای ۵۰ درصد در این صندوق تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ