• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25849 - تاریخ انتشار : سه شنبه 26 بهمن 1395 - ساعت: 13:39

چاپ

عراق به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت در ایران


آل اسحاق گفت: به منظور احترام به منافع ملی کشور هدف برای دستیابی به خودکفایی، عراق پیشنهادی مبنی بر سرمایه گذاری بلندمدت آریه داده است.

به گزارش میانخبر، یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق در همایش بزرگ سالانه تجارت ایران و عراق عنوان کرد: روابط تجاری دو کشور در تمامی حوزه‌ها به ویژه اقتصادی بسیار مهم بوده لذا بهبود این روابط با توجه به اقتضائات زمانی و مکانی، ساماندهی دقیق و همه جانبه را می طلبد.

وی ادامه داد: علی رغم تلاطم و ناامنی های اخیر در عراق، انسجام بسیار خوب و تاثیر گذار بین دو کشور به وجود آمده که این انسجام برای ایران بسیار امید بخش است.

آل اسحاق تصریح کرد: قرار بر این است که در اوایل سال آتی و با مشارکت دانشگاه تهران سمیناری تشکیل شود و بدین ترتیب شاهد یک خروجی مناسب و عملیات کاربردی باشیم.

به گفته وی ایران توانسته تا کنون با سه کشور چین، امارات متحده و عراق روابط تجاری بسیار خوبی را داشته باشد.

وی در ادامه به سخنان وزیر صنعت عراق اشاره کرد و افزود: بنابر گفته این مقام مسئول عراق نیز به نوبه خود خواهان دستیابی به خودکفایی بوده لذا واردات یکطرفه ایران به این کشور اقتصاد عراق را متضرر خواهد کرد.

آل اسحاق در ادامه از سرمایه گذاری بلند مدت به عنوان مهم ترین پیشنهاد این کشور یاد کرد و افزود: تقاضا کشور هدف این است که سرمایه گذاری بلندمدت و اقدامات توسعه ای بین دو کشور برگزار شود.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : عراق به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت در ایران
دیدگاه شما در مورد : عراق به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت در ایران

عراق به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت در ایران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ