• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25850 - تاریخ انتشار : سه شنبه 26 بهمن 1395 - ساعت: 13:42

چاپ

کلاهبرداری کارگزار قلابی سفارتخانه اروپایی


زن کلاهبرداری که با عنوان کارگزار قلابی سفارت یکی از کشورهای اروپایی و به بهانه صدور ویزا کلاهبرداری کرده بود، توسط پلیس فتا دستگیر شد.

به گزارش میانخبر، سرهنگ علی کریمی با اعلام این خبر گفت: یکی از شهروندان کرمانشاهی با مراجعه پلیس فتا اعلام کرد که از طریق شبکه اجتماعی با شخصی که ادعا می‌کرده کارگزار سفارت است آشنا شده اما نهایتاً به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

وی افزود: طبق اظهارات شاکی پرونده، وی چند وقت قبل از طریق شبکه اجتماعی با خانمی آشنا شده که ادعا می‌کرده کارگزار یکی از سفارتخانه‌های اروپایی است و می‌تواند برای او ویزا تهیه کند و با این شگرد مبلغ 8.5 میلیون تومان از وی اخذ کرده اما با توجه به تأخیر طولانی متوجه شده است که این ادعا تماما دروغ است.

کریمی اظهار کرد: کارشناسان این پلیس با تلاش شبانه روزی و اقدامات فنی و با توجه به توان علمی و با استفاده از امکانات فنی و پلیسی سرانجام موفق به شناسایی متهم شده و با هماهنگی مقام قضائی ایشان را در یک عملیات غافل گیرانه دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهم در مواجهه با مستندات موجود لب به اعتراف گشود، اضافه کرد: نباید بدون هیچ تحقیقی به دیگران اعتماد کنیم، فضای سایبر محلی است که هر کسی به راحتی می‌تواند خود را در آن شخصی دیگر جلوه دهد لذا قبل از اعتماد باید بصورت حضوری به سازمان، شرکت، سفارت و یا ... مراجعه و از صحت گفته های مخاطب خود مطمئن شویم همچنین از هموطنان عزیز درخواست می‌کنیم در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس گیرند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : کلاهبرداری کارگزار قلابی سفارتخانه اروپایی
دیدگاه شما در مورد : کلاهبرداری کارگزار قلابی سفارتخانه اروپایی

کلاهبرداری کارگزار قلابی سفارتخانه اروپایی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ