• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25893 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 بهمن 1395 - ساعت: 13:34

چاپ

80 میلیون نفر ساعت آموزش ضمن خدمت معلمان برای سال آینده/ بازنشستگی 280 هزار معلم


رییس مرکز برنامه‌ریزی، آموزش منابع انسانی و فناوری اطلاعات از ارائه 80 میلیون نفر ساعت آموزش ضمن خدمت معلمان برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش میانخبر، اسفندیار چهاربند رییس مرکز برنامه‌ریزی، آموزش منابع انسانی و فناوری اطلاعات در ششمین همایش سالیانه بنیاد ICDL ایران با اشاره به اینکه 550 هزار معلم نیازمند بازآموزی و توانمند سازی مبتنی بر نیازهای جدید هستند اظهار داشت: سال 95 ، 45 میلیون نفر ساعت آموزش برای این قشر در نظر گرفته شده که 60 درصد نیازها را پاسخ داد که این امر به دلیل سنتی بودن روش‌های ضمن خدمت است و موجب است تا 40 درصد از نیازهای ما پاسخ داده نشود.


وی از پیش بینی 80 میلیون نفر ساعت آموزش ضمن خدمت معلمان در سال آینده خبر داد و افزود: این حداقل زمان قابل قبول برای آموزش بوده تا معلمان با استانداردهای مطلوب در سراسر دنیا و تغییر و تحولات آن آشنا شوند.


چهار بند ادامه داد: البته با توجه به ساز و کارهای موجود پیش‌بینی می‌کنیم توان ارائه 30 الی 35 میلیون نفر ساعت را برای معلمان در سال آینده داشته باشیم.


رئیس مرکز برنامه‌ریزی، آموزش منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: برای ارائه آموزش‌های ضمن خدمت میتوان از ظرفیت بنیاد استفاده کرد البته پیش از این رویکرد ضمن خدمت مبتنی بر محتوای الکترونیکی وجود داشته اما نقص آن در مسئله پایش کیفیت بوده که بنیاد ICDL می‌تواند در این امر بسیار راه‌گشا باشد.


چهاربند تصریح کرد: به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه برای برگزاری آزمون‌های سال آینده با بنیاد ICDL هستیم که می‌تواند به عنوان یک همراه نیازهای ما را برطرف کند و همچنین آمادگی داریم تا مراکز خود را برای این امر اختصاص دهیم.


وی با بیان اینکه توسعه مراکز سنجش یکی از اولویت‌های توانمند سازی است عنوان کرد: هدف توانمند‌سازی معلمان بر اساس تحولات اخیر بوده چراکه دامنه تغییرات در سراسر دنیا با سرعت بالایی در حال وقوع است.


چهاربند همچنین به بازنشستگی قریب به 280 هزار معلم اشاره کرد و افزود: مهمتر از تغییر و تحول در محتوای درسی توجه به تحول نیروی انسانی و توانمند‌سازی آنها است و از مأموریت‌های مهم بشمار می‌رود که سخت‌تر از تألیف کتب است.


رییس مرکز برنامه‌ریزی، آموزش منابع انسانی و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اگر معلمی توانمندی آموزش کتاب‌های درسی را نداشته باشد اهداف محقق نمی‌شود بنابراین باید به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشیم و جلوتر از برنامه درسی حرکت کنیم در واقع معلم عامل است بنابراین آموزش وی از اهمیت بسزایی برخوردار است.


چهاربند تصریح کرد: تعلیم و تربیت و فضای مجازی امروزه با هم ارتباط دارند و سواد رسانه‌ای یا رایانه‌ای باید مبتنی بر این مسئله آموزش‌ها را ارائه دهد.


وی یادآور شد: مرزهای آموزش رسمی و غیر‌رسمی در فضای مجازی وجود ندارد بنابراین آموزش صحیح به افراد در این فضا بسیار مهم است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : 80 میلیون نفر ساعت آموزش ضمن خدمت معلمان برای سال آینده/ بازنشستگی 280 هزار معلم
دیدگاه شما در مورد : 80 میلیون نفر ساعت آموزش ضمن خدمت معلمان برای سال آینده/ بازنشستگی 280 هزار معلم

80 میلیون نفر ساعت آموزش ضمن خدمت معلمان برای سال آینده/ بازنشستگی 280 هزار معلم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ