• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25920 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 بهمن 1395 - ساعت: 12:13

چاپ

بزرگ‌نمایی پرداخت خسارت 30 میلیاردی در برابر ضرر 900 میلیاردی باغداران مازندرانی


در حالی که باغداران مازندران از بابت سرما آذر ماه 900 میلیارد تومان خسارت دیدند و قرار شد دولت 30 میلیارد تومان به صورت بلاعوض پرداخت کند، این پرداخت دو ماه است که امروز و فردا می‎شود.

به گزارش میانخبر، بیش از دو ماه از خسارت شدید برف به باغداران مازندرانی گذشت.

از همان روزها به اذعان متولیان استانی طرح پرداخت قسمتی از خسارت به باغدران توسط مسؤولان استانی در بوق و کرنا شد.

در چند روز بعد از خسارت بحث سفر به مارکه ایتالیا پیش آمد، متولیان استانی برای اینکه خودشان را دلسوز باغداران جلوه بدهند به صورت هماهنگ در رسانه‌ها از انصراف خویش به این سفر تجاری خبر داده بودند.

اما هنوز 24 ساعت بعد از این سفر نگذشته بود که عکس‌های مدیران انصراف داده از سفر مارکه ایتالیا دوباره رسانه‌ای شد و توجیه حضور در این سفر اولا دریافت مصوبه برای پرداخت خسارت و نیز پاسخ به درخواست همتایان ایتالیا مطرح شد.

در ارتباط با این سفر و اما و اگرهای آن چندین گزارش منتشر شد و حتی از متولیان استانی درخواست کردیم که دستاورد سفر را تشریح کنند، اما دریغ از یک خط تشریح اهداف سفر ...

از این موضوع سفر مارکه ایتالیا که بگذریم، بحث پرداخت خسارت به باغداران مازندرانی است که با وجود اینکه هنوز عملیاتی نشد اما بارها و بارها از سوی متولیان در رسانه‌ها مطرح شد.

میزان خسارتی که قرار است به صورت بلاعوض به باغداران پرداخت شود 30 میلیارد تومان است، اما میزان خسارتی که در استان اعلام شده 900 میلیارد تومان است.

اینکه این خسارت قرار است در بین کشاورزان چگونه توزیع شود مشخص نیست اما بارها و بارها مطرح کردن رقم خسارتی که مشخص نیست به هر باغدار چه مقدار می‌رسد دغدغه‌ای است که هر روز مطرح می‌شود اما از اجرایی کردن آن خبری نیست و هر روز با اما و اگر همراه است.

مسؤولان استانی به جای تمرکز نسبت به پرداخت این مقدار خسارت، به فکر دریافت اعتبارات مناسب‌تر برای باغداران باشند و یا اینکه زمینه‌ای را ایجاد کنند که شاهد خسارت جدی‌تر در سال‌های آینده نباشیم.

در ارتباط با نحوه پرداخت خسارت و روند آن، اطلاع‌رسانی مناسبی نمی‎شود اما هر روز در رسانه‌ها شاهد خبر اعلام پرداخت خسارت در آینده هستیم.


منبع : مازنداصناف

مطالب مرتبط با : بزرگ‌نمایی پرداخت خسارت 30 میلیاردی در برابر ضرر 900 میلیاردی باغداران مازندرانی
دیدگاه شما در مورد : بزرگ‌نمایی پرداخت خسارت 30 میلیاردی در برابر ضرر 900 میلیاردی باغداران مازندرانی

بزرگ‌نمایی پرداخت خسارت 30 میلیاردی در برابر ضرر 900 میلیاردی باغداران مازندرانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ