• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25931 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 بهمن 1395 - ساعت: 12:51

چاپ

کشف 13 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران


فرمانده انتظامی مازندران از کشف یک میلیارد و 300 میلیون ریال انواع کالای قاچاق در اجرای طرح‌های سراسری مبارزه با قاچاق و ارز در سطح این استان طی دو روز خبر داد.

به گزارش میانخبر، سردار سیدمحمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با هدف تحقق مصادیق مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام وعمل» و در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد قاطعانه با باندها و شبکه‌های عمده قاچاق کالا و ارز و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان‌های تنکابن و ساری طی روزهای گذشته به مرحله اجرا در آمد.

وی افزود: به همین منظور ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان و شهرستان‌های تابعه، با انجام بازرسی‌های مقطعی و شناسایی باندها و شبکه‌های قاچاق کالا، اقدامات عملیاتی را برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و کشف کالاهای قاچاق در سطح مازندران آغاز کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: در اجرای این طرح ماموران پلیس آگاهی شهرستان تنکابن با شناسایی مبادی ورودی و مسیرهای حمل و نقل و دپوی کالاهای قاچاق، موفق به کشف انواع لوازم و کالاهای خارجی قاچاق به ارزش 850 میلیون ریال در این شهرستان شدند.

مبرفیضی گفت: ماموران انتظامی موفق شدند 6 هزار و 781 ثوب انواع البسه و پوشاک قاچاق به همراه 524 عدد انواع گیره سر خارجی، 45 عدد انواع آلبوم کوچک و بزرگ، 477 عدد انواع ظروف سفالی و چینی، 6 هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و قاچاق را کشف کنند.

وی اضافه کرد: در همین زمینه و در اجرای طرح مذکور، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز با شناسایی یکی از عاملان خرید و فروش انواع داروهای گیاهی قاچاق در ساری این فرد را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران خاطرنشان کرد: در بازرسی از انباری متعلق به متهم، 813 قلم انواع داروهای غیرمجاز به ارزش 150 میلیون ریال کشف شد.

میرفیضی بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی استان در ادامه این عملیات با شناسایی و کنترل افراد فعال در امر خرید و فروش کالاهای قاچاق، طی بازدید از باربری‌ها و پایانه‌های حمل نقل در سطح شهر ساری از یکی از عاملان عرضه کالاهای قاچاق، 17 کارتن انواع اسباب‌بازی به ارزش 300 میلیون ریال کشف کردند.

وی ارزش ریالی مجموع کالای قاچاق را یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: کالاهای قاچاق کشف شده به سازمان اموال تملیکی تحویل و قاچاقچیان کالا پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

میرفیضی در پایان با اشاره به اینکه هدف قاچاقچیان کالا تخریب ریشه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است و خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اخلال در نظام اقتصادی کشور و ضربه مهلک به تولیدات داخلی می‌شود، از مردم خواست برای حفظ سلامت جامعه و خانواده‌های خود از خرید کالاهای قاچاق که معمولا از مواد غیربهداشتی و بی‌کیفیت تهیه و عرضه می‌شوند، خودداری کنند.


منبع : مازنداصناف

مطالب مرتبط با : کشف 13 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران
دیدگاه شما در مورد : کشف 13 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران

کشف 13 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ