• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 26037 - تاریخ انتشار : شنبه 30 بهمن 1395 - ساعت: 22:25

چاپ
نمازخانه استحکام لازم را ندارد/ پول مزایده تخریب نمازخانه در مدرسه هزینه می‌شود

توضیحات احمدبابویه درباره تخریب نمازخانه مدرسه شهید اسدیان سورک؛

نمازخانه استحکام لازم را ندارد/ پول مزایده تخریب نمازخانه در مدرسه هزینه می‌شود


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش میاندورود گفت: این سازه با توجه به نظرات کارشناسی‌های انجام شده از سوی اداره کل نوسازی و حتی کارشناسان فنی فرمانداری استحکام آن مورد تایید قرار نگرفته است.

به گزارش میانخبر، مدرسه ابتدایی شهید اسدیان شهر سورک که قدمت زیادی داشت در سال جاری نوسازی و ساختمان جدیدی برای دانش آموزان تاسیس شد، در حیاط این مدرسه سازه‌ای وجود دارد که دانش آموزان قدیمی این مدرسه آن را به نام نمازخانه مدرسه می‌شناسند که در زمان حضورشان از آنها برای تکمیل آن پول دریافت می‌کردند.

این روزها شنیده شده آموزش و پرورش میاندورود حکم به تخریب آن به‌دلیل مستحکم نبودن سازه داده است که این کار مورد انتقاد عده‌ای از شهروندان شهر سورک قرار گرفته است.

احمد بابویه در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: مدرسه شهید اسدیان سورک در شهر سورک به‌دلیل قدمت زیاد، نوسازی شده و ساختمان جدید آن در سال جاری به بهره برداری رسیده است.

وی بیان کرد: فضای نیمه کاره این مدرسه که به نام نمازخانه مدرسه شناخته شده است در سال 70 ساخت آن آغاز و بر حسب نیاز آن زمان نسبت به تاسیس آن با مشارکت مردم شهر سورک اقدام شد اما ساخت این سازه بعد از مدتی نیمه کاره رها شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش میاندورود، خاطرنشان کرد: با احداث مدرسه جدید و نیاز اولیه این مدرسه به نمازخانه مهیا شد و این سازه با توجه به نظرات کارشناسی‌های انجام شده از سوی اداره کل نوسازی و حتی کارشناسان فنی فرمانداری استحکام آن مورد تایید قرار نگرفته است.

بابویه افزود: طی جلسات زیادی که با افراد بانی این کار از جمله آقایان علی فامیلیان، کاظم امجدی، انجمن اولیا و طرح در جلسات شورای آموزش و پرورش انجام شد، اکثریت اعضا نسبت به تخریب این بنا نظر مساعد داشته‌اند.

وی تصریح کرد: در جلسه شورای آموزش و پرورش موضوع مطرح شد که با نظر مستقیم فرماندار نسبت به این موضوع و تخریب آن با توجه به استنادات قانونی اداره کل نوسازی تصویب شد.

بابویه تاکید کرد: کارشناسان اداره کل نوسازی اجازه ورود هیچ یک از دانش آموزان و کارکنان به این فضای آموزشی را نداده و همچنین ادامه کار این سازه با اعتبارات زیادی که نیاز است تخصیص اعتبار داده نمی‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به این موارد اداره آموزش و پرورش میاندورود تصمیم به مزایده برای تخریب این سازه گرفت که مبلغ مزایده به حساب مدرسه شهید اسدیان واریز و برای همین مدرسه هزینه خواهد شد.دیدگاه شما در مورد : نمازخانه استحکام لازم را ندارد/ پول مزایده تخریب نمازخانه در مدرسه هزینه می‌شود

نمازخانه استحکام لازم را ندارد/ پول مزایده تخریب نمازخانه در مدرسه هزینه می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ