• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26115 - تاریخ انتشار : دوشنبه 02 اسفند 1395 - ساعت: 17:30

چاپ

کشف 3 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران


فرمانده انتظامی مازندران از کشف 3 میلیارد و 122 میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در اجرای طرح‌های سراسری مبارزه با قاچاق و ارز در استان خبر داد.

به گزارش میانخبر، سردار سیدمحمود میرفیضی گفت: با هدف تحقق مصادیق مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال اقتصاد مقاومتی و در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد قاطعانه با باندها و شبکه‌های عمده قاچاق کالا و ارز و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح استان به مرحله اجرا در آمد.

وی اظهار کرد: به همین منظور مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان و شهرستان‌های تابعه با انجام بازرسی‌های مقطعی و شناسایی باندها و شبکه‌های قاچاق کالا، اقدامات عملیاتی را برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و کشف کالاهای قاچاق در سطح استان آغاز کردند.

فرمانده انتظامی مازندران بیان کرد: در اجرای این طرح مأموران پلیس آگاهی شهرستان قائم‌شهر با شناسایی مبادی ورودی و مسیرهای حمل و نقل و دپوی کالاهای قاچاق، موفق به کشف انواع لوازم و کالاهای خارجی قاچاق شامل250 قلم انواع چسب‌های خارجی، 460 ثوب انواع پوشاک، 3 هزار و196 قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، یک‌هزار و 280 عدد انواع ابزار یراق، 144بسته انواع چای خارجی، یک‌هزار و 280 قلم انواع مواد غذایی و یک‌هزار و 300 متر انواع پارچه‌های خارجی شدند.

این مسؤول ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در این شهرستان را بالغ بر 2 میلیارد و 262 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در این رابطه 14 قاچاقچی کالا در این شهرستان دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند.

میرفیضی افزود: در همین ارتباط مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بابلسر نیز در اجرای طرح برخورد با عرضه‌کنندگان کالاهای قاچاق سلامت محور با شناسایی یکی از عاملان خرید و فروش انواع لوازم بهداشتی و آرایشی قاچاق این فرد را دستگیر کردند.

وی اظهار کرد: در بازرسی از محل دپوی کالاهای قاچاق متعلق به متهم 3 هزار و 649 قلم انواع داروهای غیرمجاز به ارزش 750 میلیون ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی مازندران ارزش ریالی مجموع کالای قاچاق را 3 میلیارد و 122 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: کالاهای قاچاق کشف شده به سازمان اموال تملیکی تحویل و قاچاقچیان کالا پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

میرفیضی در پایان با اشاره به این که هدف قاچاقچیان کالا تخریب ریشه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است و خرید و مصرف کالای قاچاق سبب اخلال در نظام اقتصادی کشور و ضربه مهلک به تولیدات داخلی است از مردم خواست: برای حفظ سلامت جامعه و خانواده‌های خود از خرید کالاهای قاچاق که معمولا از مواد غیر بهداشتی و بی‌کیفیت تهیه و عرضه می‌شوند خودداری کنند.


منبع : مازند اصناف

مطالب مرتبط با : کشف 3 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران
دیدگاه شما در مورد : کشف 3 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران

کشف 3 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ