• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26116 - تاریخ انتشار : دوشنبه 02 اسفند 1395 - ساعت: 17:31

چاپ

وزیر علوم: دیگر استیضاح نمی‌شوم


وزیر علوم ضمن اشاره به پایان فرآیند استیضاحش در مجلس از بازگشت دانشجویان بورسیه ایرانی از خارج به کشور خبر داد.

به گزارش میانخبر، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم تقدیر از اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان برتر دانشگاه امام صادق(ع) و در پاسخ به خبرنگار تسنیم، درباره سرانجام استیضاحش، اظهار داشت: این موضوع در مجلس پایان‌ یافته است.

وی درباره دلایل جلسه امروزش با اعضای هیئت‌رئیسه مجلس، گفت: قرار است در این جلسه درباره موضوعات مختلف از جمله مسائل بودجه آینده وزارت علوم بحث و تبادل‌نظر شود و سؤالاتی مطرح است که باید پاسخ دهیم.

وزیر علوم درباره تقاضای دانشجویان بورسیه حاضر در کشورهای اروپایی درباره تبدیل ارز آنها از دلار به یورو، گفت: سازمان امور دانشجویان تلاش‌هایی را در این زمینه صورت داده، این مشکل مربوط به‌ کل کشور است و به دانشجویان محدود نمی‌شود. بانک مرکزی نیز دنبال این است که اتباع ما در کشورهای اروپایی و دانشجویان یورو دریافت کنند. وزارت علوم نیز با این تغییر موافق است.

فرهادی درباره برنامه‌های وزارت علوم برای پذیرش دانشجویان دکتری، یادآور شد: در این زمینه مجلس گذشته قانون سنجش و پذیرش را تصویب کرده است. طبق این قانون سنجش دانشجویان دکتری به شکل متمرکز صورت می‌گیرد و پذیرش آنها مطابق سهمیه‌های اعلامی و بررسی‌های عمومی از سوی دانشگاه صورت می‌گیرد.

فرهادی درباره اظهارنظرهای صورت گرفته مربوط به بازگشت دانشجویان بورسیه خارج به کشور طی سه یا چهار سال گذشته، گفت: تمام دانشجویانی که طی سه سال گذشته به شکل بورس تحصیلی در خارج تحصیل کردند، به کشور بازگشتند. شیوه اقدام این‌گونه بود که تنها دانشجویان دکتری برای ادامه تحصیل به خارج رفتند و طی شش تا یک سال ادامه تحصیل به کشور بازگشتند، البته دانشجویان بورسیه قبل هم خوشبختانه به کشور بازگشتند و کسی تقریباً نمانده است.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : وزیر علوم: دیگر استیضاح نمی‌شوم
دیدگاه شما در مورد : وزیر علوم: دیگر استیضاح نمی‌شوم

وزیر علوم: دیگر استیضاح نمی‌شوم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ