• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26156 - تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اسفند 1395 - ساعت: 18:51

چاپ

بیماری های غیرواگیردار عامل ۹۰درصد مرگ های زودرس


وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افتتاح ۴۰پروژه در زاهدان و ۵۴پروژه در ایرانشهر خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید حسن قاضی هاشمی در مراسم افتتاح همزمان ۶۵۷طرح بهداشت و درمان در ۲۸استان و ۴۷دانشگاه علوم پزشکی کشور گفت :در سالهای ۹۳و۹۴قریب به ۲هزار و ۷۰۰واحد بهداشتی با اعتباری حدود ۷۸۰میلیارد تومان در مراکز محروم احداث و به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد پروژه‌ها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و هرمزگان افتتاح می‌شود افزود: ۵۴پروژه امروز در ایرانشهر افتتاح و به بهره برداری رسیده است که این موضوع با توجه به اینکه ایرانشهر در سالیان گذشته فاقد پزشک بوده قابل اهمیت است.

*بیماری های غیرواگیردار عامل ۹۰درصد مرگ های زودرس

وی با اشاره به پروژه های اجرا شده و در دست اجرا تصریح کرد: متاسفانه به ما مجوز جذب حتی یک‌نفر را نداده اند و از این موضوع گله مند هستم زیرا جز مراکزی که اخیرا احداث شده و به تعداد محدود هیچ مجوزی به ما نداده اند.

هاشمی ادامه داد:۹۰درصد از مرگ های زودرس مردم در ایران به علت بیماریهای غیر واگیر دار نظیر بیماریهای قلبی و عروقی، سکته‌های مغزی، تصادفات و غیره می باشد که این بیماری ها در گذشته کزاز، آبله، وبا و غیره بوده است.

وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینکه در حال کاهش ۲۵درصدی آمار مرگ و میر در کشور هستیم، ادامه داد: تشخیص زودرس بیماری ها به ویژه سه سرطان مهم پستان، دهانه رحم و روده بزرگ از جمله بیماری‌های شایعی است که مردم به ویژه خانم ها را به کام مرگ می کشاند.

*افتتاح ۵۴ پروژه بهداشتی در ایرانشهر

دکتر ایرج ضاربان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز در این جلسه که از طریق ویدئوی کنفرانس انجام شد با بیان اینکه طی سال های اخیر اقدامات مهمی در حوزه سلامت استان انجام شده است گفت:۳۰۵پروژه در ایرانشهر در دست اقدام داریم که در فاز اول آن ۹۰پروژه مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به افتتاح ۵۴پروژه در ایرانشهر گفت: در هفته سلامت نیز ۱۰۰پروژه در حوزه استحفاظی این دانشگاه افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

*طرح تحول سلامت عدالت را در ارائه خدمات مدنظر قرار می دهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این جلسه از اجرای ۳۷۶طرح عمرانی در زاهدان خبر داد و گفت: ۷۲درصد از این پروژه ها بهداشتی بوده که ۷۵ درصد آن در حوزه روستایی انجام شده است.

وی ادامه داد:از ۳۷۶پروژه اجرا شده ۲۵۰پروژه مربوط به سفر گذشته وزیر بهداشت است.

دکتر میری بنجار با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در استان افزود: مردم سیستان و بلوچستان از این طرح رضایت دارند زیرا می دانند این طرح از بیماران و دردمندان حمایت کرده و عدالت را در ارائه خدمات مد نظر قرار می دهد.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : بیماری های غیرواگیردار عامل ۹۰درصد مرگ های زودرس
دیدگاه شما در مورد : بیماری های غیرواگیردار عامل ۹۰درصد مرگ های زودرس

بیماری های غیرواگیردار عامل ۹۰درصد مرگ های زودرس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ