• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26165 - تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اسفند 1395 - ساعت: 19:10

چاپ

سهل انگاری پرستار پای نوزاد را سوزاند + تصاویر


22 روز پیش نوزادی به‌خاطر مشکلات تنفسی در بخش NICU یکی از بیمارستان‌های معروف و بزرگ تهران بستری می‌شود.

به گزارش میانخبر، این نوزاد که مدتی دچار مشکلات تنفسی شده بود توسط خانواده‌اش به بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان امام خمینی آورده می‌شود. پرستار در هنگام زدن سرم پای نوزاد را بررسی نمی‌کند و مواد سِرم به جای رگ به زیر پوست او رفته و پایش را دچار سوختگی می‌کند. بیمارستان امام‌خمینی تهران در ابتدا به خانواده این نوزاد می‌گوید که مشکل سطحی است و خیلی زود این نوزاد خوب می‌شود، اما گفته‌های پدر نوزاد حکایت از این دارد که این اتفاق می‌تواند تبعات ناگوارتری در آینده فرزندش داشته باشد.

آقای مقیمی گفت: فرزند من به‌خاطر مشکل تنفسی به اینجا آورده شده بود. از طریق سرم می‌خواستند برای او تزریقاتی انجام دهند که سرم را به ‌اشتباه و به‌جای رگ او، به زیر پوست او فرو کرده‌اند. پای فرزند من به همین خاطر با عمق زیاد سوخته.

وی درباره توضیحات بیماریستان نیز میگوید که از 22 روز پیش که این اتفاق افتاد، تا امروز، تنها چیزی که من شنیدم این بود که پای نوزاد شما خوب خواهد شد و سوختگی سطحی است.

پدر این نوزاد همچنین تاکید کرد: من پیگیری‌های زیادی کردم. با متخصصان زیادی صحبت کردم. آن‌ها می‌گویند که باید رسیدگی بیش‌تری انجام می‌شده‌است؛ چراکه ممکن است این اتفاق حتی تا مرز معلولیت پای نوزاد هم پیش برود. 


او در پاسخ به اینکه تا کنون چه کارهایی انجام شده است، گفت: برای این مسئله از بیمارستان شکایت کردم. پس از این ماجرا از سمت وزارت بهداشت و دانشگاه تهران برای پیگیری آمده‌اند و باید صبر کنیم ببینیم تا نتیجه چه می‌شود.

او همچنین میگوید که در این مدت اجازه گرفتن عکس و برداشتن فیلم نیز به او نداده‌اند و گفته‌اند حق ندارد از بیمارستان و نوزادش در این باره تصویری تهیه کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : سهل انگاری پرستار پای نوزاد را سوزاند + تصاویر
دیدگاه شما در مورد : سهل انگاری پرستار پای نوزاد را سوزاند + تصاویر

سهل انگاری پرستار پای نوزاد را سوزاند + تصاویر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ