• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26196 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 اسفند 1395 - ساعت: 21:06

چاپ

ابهامات بزرگ در درآمد 100 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه ها


کارشناس مسائل اقتصادی گفت: بر اساس محاسبات و کارشناسی هایی که درباره میزان درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها شده است، این میزان درآمد که ماحصل اختلاف قیمت حامل های انرژی و غیره است رقمی بیش از 100 هزار میلیارد تومان است.

به گزارش میانخبر، کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها و همچنین عدم واریز بخشی از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها به حساب خزانه گفت: بر اساس محاسبات و کارشناسی هایی که درباره میزان درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها شده است، این میزان درآمد که ماحصل اختلاف قیمت حامل های انرژی و غیره است رقمی بیش از 100 هزار میلیارد تومان است.

 

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به پرداختی دولت از محل هدفمندی یارانه ها به مردم گفت: آنچه که دولت در حال حاضر از محل در آمد هدفمندی یارانه ها به مردم پرداخت می کند مبلغی در حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان است و درصدی از مبلغ 100 هزار میلیارد تومان صرف مالیات می شود و مابقی مبلغ درآمد باید در محل صندوق ذخیره ارزی نزد صندوق توسعه ملی و یا در حساب خزانه به صورت جداگانه نگهداری شود ولی چنین اتفاقی تا کنون رخ نداده است.

 

کارشناس مسائل اقتصادی همچنین با بیان اینکه دولت مابقی درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها را خرج هزینه های مصرفی خود می‌کند، بیان کرد: دولت بجای اینکه درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها را در محل صندوق توسعه ملی ذخیره و نگه داری کند، آن مبلغ را صرف هزینه های جاری دولت کرده است.

 

شیخی در بخش دیگری از اظهارات خود با توجه به سوء مدیریت دولت در صرف درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها تصریح کرد: دولت درآمد های حاصل از هدفمندی یارانه ها را بجای ذخیره در صندوق توسعه در محل هایی دیگر خرج می کند، این کار دولت در نتیجه عدم مدیریت در بخش هزینه های جاری خود است، دولت در حال حاضر این مبلغ هایی را از محل درآمد هدفمندی یارانه ها در جاهای دیگری صرف کرده است.

 

وی با بیان اینکه باید دستگاه های نظارتی ورود جدی به این مسئله داشته باشند، عنوان کرد: نهاد های نظارتی من جمله سازمان بازرسی کل کشور باید ورود جدی به این موضوع و تحقیق و تفحص از چگونگی صرف درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها در دولت داشته باشد تا مشخص گردد این میزان از حجم نقدینگی کشور در کجاها خرج می شود.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : ابهامات بزرگ در درآمد 100 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه ها
دیدگاه شما در مورد : ابهامات بزرگ در درآمد 100 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه ها

ابهامات بزرگ در درآمد 100 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه ها تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ