• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26204 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 اسفند 1395 - ساعت: 21:23

چاپ

جذب دانشجوی خارجی در ایران 3 برابر می‌شود


معاون کنسولی وزارت خارجه با اشاره به تصمیم دولت برای جذب سه برابری دانشجوی خارجی، گفت: جذب دانشجوی خارجی در برنامه ششم توسعه به 80 هزار دانشجو خواهد رسید.

به گزارش میانخبر، حسن قشقاوی در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی صنایع در بابلسر با بیان اینکه توسعه علمی پیش شرط توسعه کشور است، اظهار کرد: باید توان ملی خود را ارتقا دهیم و با عنایت به تغییر ماهیت قدرت از سخت‌افزاری به نرم افزاری و جایگزینی قدرت علمی به‌جای قدرت نظامی، باید تعریفی از قدرت و امنیت و منافع ملی ارائه شود.

وی افزود: اگر تا جنگ جهانی دوم حرف اول بین‌الملل را قدرت نظامی می‌زد و در جنگ سرد قدرت تبلیغات نقش اساسی داشت اما با فروپاشی نظام دوقطبی، قدرت اقتصادی اهمیت روز‌افزون پیدا کرد.

معاون کنسولی وزارت خارجه ادامه داد: دیپلماسی مفهموم جدیدی در روابط بین‌المللی با عنوان دیپلماسی و فناوری ایجاد کرده است و موضوع اصلی آن استفاده از فناوری برای دستیابی به اهداف سیاست خارجی است.

این مسؤول به اقدامات انجام شده در سطح کشور و اهتمام به دیپلماسی علم و فناوری اشاره کرد و گفت: با همکاری نهادهای مرتبط، سند دیپلماسی علمی و فناوری تهیه و تدوین شده است.

قشقاوی تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای حضور جدی در مجامع تصمیم‌ساز جهانی از طریق اجرای طرح‌هایی نظر ایمنی‌سازی و برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی با دانشگاه‌های مطرح دنیا از جمله این برنامه‌ها بوده است.

وی با اشاره به تصمیم دولت برای جذب سه برابری دانشجوی خارجی، اضافه کرد: جذب 25 هزار دانشجوی خارجی در برنامه پنجم پیش‌بینی شده بود که این میزان در برنامه ششم توسعه به 80 هزار دانشجو خواهد رسید.

معاون کنسولی وزارت خارجه در پایان سهم ایران را در تعداد دانشجویان بین‌المللی 30 هزار نفر عنوان کرد و گفت: برای ارتقای این وضعیت هماهنگی و تلاش بیشتری نیاز داریم و تشکیل گروه‌های علم و فناوری برای مبادلات دانشگاهی و سمینارها دانشجویی در دانشگاه‌ها از جمله راهکارها است.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : جذب دانشجوی خارجی در ایران 3 برابر می‌شود
دیدگاه شما در مورد : جذب دانشجوی خارجی در ایران 3 برابر می‌شود

جذب دانشجوی خارجی در ایران 3 برابر می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ