• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26207 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 اسفند 1395 - ساعت: 21:15

چاپ

مردم نگران تأمین میوه شب عید نباشند


سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش قیمت برنج، گوشت قرمز و مرغ خبر داد و گفت: مردم نگران تأمین میوه شب عید نباشند.

به گزارش میانخبر، معدن و تجارت استان بوشهر، یداله صادقی در همایش کارگاه آموزشی روسای ادارات اصناف سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور در بوشهر گفت: برخی محصولات مهم و مورد نیاز مردم از جمله برنج، شکر، روغن، گوشت قرمز و مرغ قیمت آن کاهش یافته که به‌زودی قیمت تضمینی آن اعلام می‌شود.

وی همچنین به نگرانی مردم در تأمین میوه شب عید اشاره کرد و گفت: برای تأمین میوه شب عید مردم اقدامات مهم و موثری انجام شده تا مردم بدون مشکل اقدام به خرید کنند و نگران نباشند.

وی با اشاره به کاهش نرخ تورم در کشور، خاطر نشان کرد: تورم ۴۲ درصدی در سال ۱۳۹۲ اکنون به ۶.۸ درصد رسیده و این در حالی است که اکثر شاخص‌ های اقتصادی که منفی بود مثبت شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: سامانه‌ های مختلفی برای ارائه خدمات مطلوب به جامعه طراحی و اجرایی شده که با برنامه ‌ریزی‌ های انجام شده بر اساس سیاستهای اقتصاد مقاومتی تا سال آینده تمام اسناد فرایندهای تجارت داخلی و خارجی الکترونیکی خواهد شد.

صادقی به اضافه شدن ۸ سمانه جدید به سامانه ایرانیان اصناف خبر داد و افزود: خدمات در بخش های مختلف اصناف الکترونیکی شده بگونه‌ای که انتخابات در این حوزه بصورت «it» اجرا می‌ شود.

وی اظهار داشت: هم اینک ۲۴ هزار شرکت تجارت الکترونیک در کشور فعال است، که این شرکتها بزرگترین گردش مالی به ارزش ۱۸ میلیارد دلار به میزان ۵۴ هزار میلیارد تومان دارند و نشان از خرید و فروش و کسب و کار در حوزه الکترونیک است.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر افزایش بهره‌ وری در تولید، به جایگاه اصناف در تولید ناخالص ملی اشاره کرد و افزود: بین ۱۷ درصد تا ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی کشور مربوط به حوزه اصناف است.

صادقی گفت: رقم قابل توجهی برای افزایش بهره ‌وری ۱۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی از منابع بانکی توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تخصیص یافته است.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : مردم نگران تأمین میوه شب عید نباشند
دیدگاه شما در مورد : مردم نگران تأمین میوه شب عید نباشند

مردم نگران تأمین میوه شب عید نباشند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ