• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26210 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 اسفند 1395 - ساعت: 21:32

چاپ

قالیباف: ۲هزار کیلومتر فضا برای قدم زدن فراهم شده است


شهردار تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت حمایت از ورزش جانبازان، معلولان و دانش آموزان استثنایی شهر تهران تصریح کرد: در 3،4سال اخیر تلاش های زیادی در حوزه تحصیلات عزیزانی که دارای مشکلات جسمانی و حرکتی بودند، صورت گرفته است. همچنین برای تندرستی این عزیزان نیز مراکزی آماده شده که امکان فعالیت ورزشی این قشر از جامعه در آن فراهم شده است.

به گزارش میانخبر، محمدباقر قالیباف عصر امروز طی سخنانی در مراسم اختتامیه هفتمین دوره المپیاد، پارالمپیاد و فعالیت های ورزشی محلات تهران تاکید کرد: خداوند بزرگ را شاکرم که در این فراز و نشیب ها و سختی های زندگی شهری، امروز بیش از 12هزار نفر از خواهران و برادران در یک جمع با نشاط، با طراوت و با سرور و شادی جوانی حضور پیدا کرده اند. این یکی از آرزوهای همیشگی من بود که تلاش کنیم فعالیت های اوقات فراغت در شهر توام با شادابی، نشاط و تفریح سالم برگزار شود.

وی با تاکید بر تلاش برای آمادگی جسمانی، آن را مقدمه یک زندگی روحانی و معنوی دانست و گفت: همواره تلاش کرده ایم تا برای ورزش شهر و خصوصا ورزش بانوان گام برداریم.

قالیباف افزود: خداوند را شاکرم که امروز این توفیق نصیب من شده است تا بعد از یک دهه تلاش، یک رقابت سالم در بیش از 50 رشته به صورت واقعی و نه شکلی، در همه محلات شهر تهران شکل می گیرد. هر سال در چنین ایامی نیز جشن اختتامیه این تلاش ها را برای زندگی بهتر و زیباتر برگزار می کنیم.

وی ادامه داد: امروز هر شهروندی با 300 متر پیاده روی از منزل خودش می تواند به یک مرکز و یا ایستگاه ورزشی دسترسی داشته باشد. این مهم با زحمت همکاران من در شهرداری تهران محقق شده که فراهم شدن این شرایط برای ما افتخار بزرگی است.

شهردار تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت حمایت از ورزش جانبازان، معلولان و دانش آموزان استثنایی شهر تهران، تصریح کرد: در سه – چهار سال اخیر برای عزیزانی که دارای مشکلات جسمانی و حرکتی بودند نیز تلاش های زیادی در حوزه تحصیلات آنها صورت گرفته است. همچنین برای تندرستی این عزیزان نیز مراکزی آماده شده است که امکان فعالیت ورزشی در آن وجود دارد.

قالیباف عنوان داشت: اخیرا در 22 منطقه شهر تهران، 22 پارک مخصوص برای جانبازان و معلولان ایجاد شده که هم به راحتی تردد کرده و هم بتوانند ورزش کنند. امروز نیز تیم های دانش آموزان معلول در مدارس استثنایی و در محلات مورد حمایت قرار می گیرند که این افتخار بزرگی برای ما به شمار می رود.

به گفته وی در مجموع پیاده راه ها و مراکز ورزشی شهر تهران، بیش از دو هزار کیلومتر فضا برای قدم زدن در شهر تهران فراهم شده است که این میزان با هیچ دوره ای در شهر تهران قابل قیاس نیست.

شهردار تهران افزود: امیدوارم در این شرایط سخت اقتصادی که سبد های خانوار هر روز رو به کاهش می رود، بتوانیم سهم خودمان را در دو بخش ضروری شامل ورزشی و مسایل فرهنگی ایفا کنیم و بخشی از نیازهای جامعه را بدون داشتن امکان مالی فراهم کنیم.

وی در پایان از تمامی دست اندرکاران و زحمت کشان در برگزاری هفتمین دوره المپیاد و پارالمپیاد ورزشی محلات شهر تهران تقدیر و تشکر کرد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : قالیباف: ۲هزار کیلومتر فضا برای قدم زدن فراهم شده است
دیدگاه شما در مورد : قالیباف: ۲هزار کیلومتر فضا برای قدم زدن فراهم شده است

قالیباف: ۲هزار کیلومتر فضا برای قدم زدن فراهم شده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ