• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 26216 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 اسفند 1395 - ساعت: 13:52

چاپ
لزوم رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای شهری

مهندس ناظر ساختمان تاکید کرد؛

لزوم رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای شهری


مهندس ناظر ساختمان بر لزوم رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای شهری تاکید کرد.

به گزارش میانخبر، حادثه پلاسکو تلنگری شد برای مردم ما که در ساخت و ساز توجه بیشتر به ایمنی و مقاوم سازی ساختمان داشته باشند، هزینه‌ای که توجیه دارد و آینده نگرانه است.

ایمان رسولی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران و ناظر ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار ما پیرامون این موضوع، اظهار کرد: ساخت و ساز اصولی با رعایت مقررات ملی ساختمان، موثرترین عامل در پیشگیری از تبعات حوادث غیرمترقبه و رخ دادهای طبیعی مانند طوفان، زلزله و... است.

وی بیان کرد: متاسفانه در برخی از ساختمان‌ها که به‌صورت غیرمجاز بدون مهندس ناظر و حتی بدون نقشه‌های سازه‌ایی، که احداث آن فقط توسط مالک و آرماتوربند و جوشکار انجام می‌شود شاهد ایرادات فنی و غیراصولی فراوانی هستیم.

رسولی خاطرنشان کرد: حتی گاها مالکین در حین اجرای ساختمان به حرف کارگری که مشغول کار در ساختمان است گوش می‌دهند و بجای در نظر گرفتن اصول و مقررات ساختمان به هزینه تمام شده کار فکر می‌کنند و استحکام ساختمان را نادیده می‌گیرند که اینگونه ساختمان‌ها مقاومت لازم در برابر زلزله را نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه برخی از پیمانکاران، ایمنی در حین اجرای ساختمان را رعایت نمی‌کنند و جان کارگر را فدای هزینه و پول می‌کنند، تصریح کرد: در صورت بروز حادثه، خسارات جبران ناپذیری به‌وجود خواهد آمد و چندین برابر هزینه‌ایی که برای ایمنی ساختمان در نظر می‌گرفتند باید پرداخت کنند.

مهندس ناظر ساختمان در شهرستان میاندورود، تاکید کرد: در کنار ساخت و ساز ایمن، باید به مقوله مقاوم سازی بناهای موجود در شهر توجه بیشتری شود تا در صورت بروز حوادثی همچون زلزله شاهد کمترین خسارت‌های جانی و مالی باشیم.مطالب مرتبط با : لزوم رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای شهری
دیدگاه شما در مورد : لزوم رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای شهری

لزوم رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای شهری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ