• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26228 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 اسفند 1395 - ساعت: 17:49

چاپ

واکنش وزیر بهداشت به سوختن کودک 29 روزه


وزیر بهداشت در ارتباط با نوزاد ۲۹ روزه‌ای که به دلیل قصور تیم درمانی در بیمارستان دولتی دچار سوختگی شده بود، گفت: کوتاهی انجام شده، قابل چشم پوشی نیست و هیأتی از وزارت بهداشت مسئول بررسی این موضوع شدند.

به گزارش میانخبر، سید حسن هاشمی در حاشیه نهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس در خصوص وضعیت نوزاد بستری و دچار سوختگی در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، گفت: این نوزاد سه بار نفس و قلب خود را از دست داده و احیا شده بوده اما در فرایند درمان بخشی از سرم قندی که به این نوزاد تزریق می شد به علت نشت زیر جلدی باعث آسیب به پوست و بافت‌های اطراف محل تزریق شد.

از تمام همکارانی که برای احیای این نوزاد زحمت کشیدند، تشکر می کنم زیرا در سه نوبت این نوزاد را از مرگ نجات دادند اما کوتاهی انجام شده، قابل چشم پوشی نیست و هر نوع کوتاهی حتی کوچک، می تواند عوارض جدی را به دنبال داشته باشد و نظم، انضباط، دقت و انصاف بخشی از وظیفه ما است.

وزیر بهداشت، گفت: در کار اداری همیشه کاستی وجود دارد و نظارت هم باید جدی باشد و برخوردها با قصور و تقصیر باید بازدارنده باشد و از وقوع قصورهای بعدی پیشگیری کند و هیاتی از وزارت بهداشت مسئول رسیدگی به موضوع این کودک شده است.

وی در ادامه در ارتباط با طرح پزشک خانواده گفت: طرح پزشک خانواده در کشور بخوبی پیش می رود و پزشک خانواده در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر و در حاشیه شهرها برای 11 میلیون نفر مستقر شده است و اجرای کامل آن نیازمند 10 تا 15 سال زمان است و مسیر آن با تربیت متخصصان پزشک خانواده ادامه می یابد.

گفتنی است خبرگزاری فارس سه روز پیش گزارشی با عنوان "تزریق اشتباه نوزاد 6 روزه را کباب کرد" را روی خروجی قرار داد که در وهله اول با تکذیب مسوولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مواجه شد؛ اما سرانجام وزیر بهداشت، امروز(پنجشنبه) این گزارش را تایید کرد.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : واکنش وزیر بهداشت به سوختن کودک 29 روزه
دیدگاه شما در مورد : واکنش وزیر بهداشت به سوختن کودک 29 روزه

واکنش وزیر بهداشت به سوختن کودک 29 روزه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ