• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26272 - تاریخ انتشار : یکشنبه 08 اسفند 1395 - ساعت: 11:51

چاپ

ورود ۱۳هزار تن تفاله پس از برجام به کشور +جدول


بر اساس آمار گمرک، در سال ۹۵ و پس از اجرای برجام، ایران به بازار انواع تفاله‌های نشاسته و تفاله‌های همانند از کشورهایی چون امارات، ترکیه، چین، دانمارک، قبرس و قزاقستان تبدیل شده است.

به گزارش میانخبر، بر اساس آمار گمرک، در سال ۹۵ و پس از اجرای برجام، ایران به بازار انواع تفاله‌های نشاسته و تفاله‌های همانند از کشورهایی چون امارات، ترکیه، چین، دانمارک، قبرس و قزاقستان تبدیل شده است.

در یک نمونه دیگر از مصادیق باز شدن بازار ایران به روی محصولات و کالاهای خارجی پس از اجرای برجام، آمار واردات انواع تفاله در سال جاری مورد بررسی قرار گرفته است.

طبق آماری که گمرک دولت یازدهم منتشر کرده، در ۱۰ ماهه سال جاری امارات متحده عربی ۶٬۹۳۵ تن انواع تفاله به ایران صادر کرده و رتبه اول را در این حوزه به خود اختصاص داده است. اماراتی‌ها ۵۱ درصد بازار واردات تفاله ایران را در سال برجام به خود اختصاص داده‌اند.

پس از آن، قزاقستان قرار دارد که در سال جاری به مدد اجرای برجام توانسته ۵٬۷۱۵ تن تفاله راهی بازار ایران کند. بدین ترتیب ۴۲ درصد بازار تفاله‌های وارداتی ایران نصیب این کشور شده است.

قبرس، چین،‌ دانمارک و ترکیه به ترتیب سایر صادرکنندگان تفاله به ایران در سال جاری بوده‌اند. در مجموع، تا پایان دی‌ماه 95 ایران 13581 تن انواع تفاله وارد کرده است.

اکبر ترکان مشاور ارشد حسن روحانی چندی پیش مدعی شده بود ایران فقط در آبگوشت بزباش ظرفیت تولید دارد. به نظر می‌رسد از نگاه دولت تدبیر و امید، ایران نیازمند تفاله هم هست.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : ورود ۱۳هزار تن تفاله پس از برجام به کشور +جدول
دیدگاه شما در مورد : ورود ۱۳هزار تن تفاله پس از برجام به کشور +جدول

ورود ۱۳هزار تن تفاله پس از برجام به کشور +جدول تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ