• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26302 - تاریخ انتشار : یکشنبه 08 اسفند 1395 - ساعت: 15:29

چاپ

برنامه‌ریزی اعزام ۵۰۰ هزار دانشجو به اردوی راهیان نور


معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: در طول برنامه ششم توسعه اعزام دانشجویان به راهیان نور از ۲ تا ۳ درصد کنونی به ۱۰ درصد کل دانشجویان خواهد رسید.

به گزارش میانخبر، دکتر سیدضیاء هاشمی در نشست خبری راهیان نور دانشجویی کشور که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد،طی سخنانی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل راهیان نور دانشجویی که در سال ۹۴ تصویب شد و به تائید وزیر علوم نیز رسید اهداف برگزاری این اردوها شامل "تحکیم هویت ملی و دینی و تقویت روحیه خودباوری در دانشجویان برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی"، "گسترش فرهنگ ایثار، جهاد و دفاع مقدس در میان دانشجویان"، "معرفی شهدا به عنوان الگوهای جوان با تاکید بر نشر اندیشه و سیره شهدا" همچنین "تعمیق بصیرت و معنویت در میان نسل جوان دانشجو هستند.

معاون فرهنگی وزیر علوم خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه برنامه ریزی شده تا اعزام دانشجویان از ۲ تا ۳ درصد کنونی به ۱۰ درصد کل دانشجویان کشور برسد که عددی در حدود ۵۰۰ هزار نفر خواهد شد. همچنین تاکید بر این است تا دانشجویان غیر ایرانی، دانشجویان متاهل و دانشجویانی که تا کنون به این سفر معنوی اعزام نشده اند در اولویت اعزام قرار گیرند.

وی اظهار داشت: ستاد مرکزی راهیان نور کشور با مشارکت بسیج دانشجویی، وزارت بهداشت، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، جهاد دانشگاهی و دانشگاههای پیام نور، آزاد اسلامی، علمی کاربردی، فنی و حرفه‌ای و فرهنگیان تشکیل شده است که قرار گاه ملی شهید علم الهدی نام گرفت و مسئولیت اصلی آن بر عهده وزیر محترم علوم است. این اقدام با یک نگاه فرهنگی و بنیادی و به عنوان یک اقدام اثرگذار برنامه ریزی شده است.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه ستاد راهیان نور دانشگاه ها به ریاست رئیس دانشگاه و دبیری مسئول بسیج دانشجویی شکل می گیرد، تاکید کرد: بازدید از مراکز علمی در طول مسیر اردوها و توسعه مکانی و زمانی اردوها از جمله پیش بینی هایی است که برای اردوی راهیان نور سال جاری پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: اگرچه بر اساس روال گذشته اعزام دانشجویان در اسفند ماه به اوج خود می رسد اما یکی از مهمترین برنامه ریزی ها برای راهیان نور دانشجویی اعزام در تمامی فصول سال است. به همین خاطر اعزام دانشجویان در نیمه اول و دوم سال از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفته است و در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان برگزار می شود.

استانهای بوشهر و هرمزگان نیز میزبان اردوهای راهیان نور دریایی

معاون فرهنگی وزیر علوم در پاسخ به این سوال که نحوه اعزام دانشجویان به چه صورت خواهد بود گفت: تمام تلاش ما این است که در مسیرهایی که خطوط ریلی وجود دارد از قطار برای اعزام دانشجویان استفاده شود اما در مسیرهایی نیز که به ناچار دانشجویان باید با اتوبوس اعزام شوند تلاش کرده ایم که استاندارها به شدت رعایت شوند تا حفظ امنیت دانشجویان در اولویت اول باشد لازم به ذکر است در این زمینه هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری خوبی با ما داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ وی با اشاره سایر فعالیت هایی که در جهت تبیین ارزش های دفاع مقدس در دانشگاه های کشور انجام می شود افزود: یکی از بارزترین این فعالیت ها جشنواره ملی هنر و ادبیات دفاع مقدس است که سال گذشته نخستین دوره آن در ۷مهرماه ۱۳۹۵ برگزار شد و دومین دوره این جشنواره نیز سال آینده روزهای سوم و چهارم خرداد ۹۶ در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار خواهد شد.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : برنامه‌ریزی اعزام ۵۰۰ هزار دانشجو به اردوی راهیان نور
دیدگاه شما در مورد : برنامه‌ریزی اعزام ۵۰۰ هزار دانشجو به اردوی راهیان نور

برنامه‌ریزی اعزام ۵۰۰ هزار دانشجو به اردوی راهیان نور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ