• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26381 - تاریخ انتشار : جمعه 13 اسفند 1395 - ساعت: 12:39

چاپ

تجمیع منابع ۴۷۰ میلیاردی بهزیستی و بنیاد شهید در بیمه سلامت ایران


معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در سال ۹۶ برای نخستین بار در کشور منابع ۴۷۰ میلیاردی بنیاد شهید و بهزیستی در سازمان بیمه سلامت تجمیع می‌شود.

به گزارش میانخبر، غلامرضا عباس‌پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: امسال دولت کار مهمی انجام داد و توانستیم با تصمیم و مصوبه مجلس و دولت طلب سنواتی مراکز طرف قرارداد از سال ۹۲ تا بخشی از سال ۹۵ را پرداخت کنیم و در کل از این مبلغ تا به امروز یک عملکرد ۵ هزار میلیارد تومانی اوراق قرضه اسلامی داشته باشیم و در صورت تحقق مبلغ باقی مانده ۳۰۰۰ میلیارد تومان تا پایان شهریور ماه ۹۵ می‌توانیم باز پرداخت بدهی‌ها را شاهد باشیم.

پاشا با اشاره به اینکه برای سال ۹۶ تدبیر خوبی اندیشیده شده است، خاطر نشان کرد: برخی می‌گویند که رشد ۷۵ درصدی در منابع سازمان اتفاق افتاده، اما در حقیقت بر اساس کارشناسی رشد بودجه اتفاق نیفتاده است و دولت باید همه ۶ درصد حق بیمه سهم کارفرمایی را به سازمان بیمه سلامت بپردازد تا بتوانیم به تعهدات خود به درستی عمل کنیم.

وی ادامه داد: پیشنهادی که ما برای بودجه ارائه داده بودیم ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که دولت از این میزان ۹۵۰۰ میلیارد تومان را با یک شکاف کوچک ۲ هزار میلیارد تومانی تصویب کرد و این در حالی است که دولت حق بیمه کارفرمایی را نه تن‌ها تخصیص نمی‌داد بلکه مصوب هم نمی‌کرد، ولی امروز حق بیمه تصویب شده است و منابع دریافتی سازمان بیمه سلامت ایران ۷۵ درصد رشد یافته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان همچنین از تلاش دولت برای تجمیع منابع یاد کرد و افزود: خوشبختانه در سال ۹۶ برای اولین بار در کشور منابع بنیاد شهید و سازمان بهزیستی در سازمان بیمه سلامت تجمیع خواهد شد. در کل این منابع حدود ۴۷۰ میلیارد تومان است که ۱۹۲ میلیارد تومان مربوط به بهزیستی و ۲۷۰ میلیارد تومان مربوط به بنیاد شهید است.

پاشا ضمن اعلام اینکه این تجمیع منابع در صورتی به طور کامل محقق شود مشکلات این سازمان را حل خواهد کرد گفت: همراهی بیمه سلامت با دولت به منظور جلوگیری از برزمین خوردن طرح تحول سلامت از سیاستهای این سازمان است.

این مقام مسئول بیان کرد: ما در برنامه عملیاتی سیاستهای ویژه‌ای مبتنی بر برنامه ششم اتخاذ کردیم که از آن جمله مدیریت هزینه ها، گایدلاین، نظام ارجاع، توسعه منابع پایدار، شناسنامه الکترونیکی مبتنی بر بانک اطلاعاتی بیمه شدگان، توسعه IT، پژوهش‌ها و راهکارهای کاربردی است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : تجمیع منابع ۴۷۰ میلیاردی بهزیستی و بنیاد شهید در بیمه سلامت ایران
دیدگاه شما در مورد : تجمیع منابع ۴۷۰ میلیاردی بهزیستی و بنیاد شهید در بیمه سلامت ایران

تجمیع منابع ۴۷۰ میلیاردی بهزیستی و بنیاد شهید در بیمه سلامت ایران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ