• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26422 - تاریخ انتشار : یکشنبه 15 اسفند 1395 - ساعت: 13:18

چاپ

مجموعه خرید مردم از نمایشگاه های بهاره در کشور 4/5 درصد است


رییس اتاق اصناف ایران در پاسخ به عدم رضایت برخی از اتحادیه ها از برگزاری نمایشگاه های بهاره، گفت: نمایشگاه های بهاره خوب است به شرط اینکه زیرساخت های لازم برای برگزاری آن هم فراهم شود.

به گزارش میانخبر، علی فاضلی در گفت و گو با خبرنگار "رازق" در واکنش به سوال خبرنگار ما مبنی بر عدم رضایت برخی از اصناف و اتحادیه ها از روند برگزاری نمایشگاه های بهاره، اظهار کرد: دلیلی ندارد که اصناف و اتحادیه شهرستان ها از نمایشگاه های بهاره راضی نباشند مگر چه کسی به جز خودشان در این نمایشگاه ها شرکت می کنند؟

وی با اشاره به نحوه برگزاری نمایشگاه های بهاره، گفت: ما ضرورت برگزاری نمایشگاه ها را به اتاق های اصناف سپرده ایم و اگر اتاق، صنعت و معدن و فرماندار تشخیص به ضرورت برگزاری نمایشگاه بدهند برگزار می شود و در برخی استان ها هم برگزار نکردند و اجباری هم نبود.

رییس اتاق اصناف ایران ادامه داد: کسانی که در این نمایشگاه ها شرکت می کنند بنگاه های تولیدی صنفی هستند که در جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است تا تولید کننده مستقیم کالا را به دست مصرف کننده برساند.

فاضلی با بیان اینکه مجموعه خرید مردم از نمایشگاه های بهاره در کشور 4 و نیم درصد است، گفت: آیا این 4و نیم درصد به اقتصاد کشور اسیب می رساند؟ یا به جایی برمی خورد؟

وی تصریح کرد: یقینا در یک اقتصاد سالم باید برویم سراغ فروش های فوق العاده، حراجی ها و بنگاه ها و ان ها را را تقویت کنیم که خدمات را در این قالب بر اساس قانون به مردم ارائه دهند.

**نمایشگاه های بهاره خوب اند به شرط اینکه زیرساخت های لازم برای برگزاری آن هم فراهم باشد

فاضلی گفت: نمایشگاه های بهاره خوب است به شرط اینکه زیرساخت های لازم برای برگزاری نمایشگاه ها هم فراهم باشد و این یعنی تسهیلات و تجهیزات لازم برای مردم فراهم شود.

رییس اتاق اصناف ایران گفت: متاسفانه از این نظر با کمبود مواجه هستیم و اغلب شهرهایی که ما نمایشگاه برگزار می کنیم تسهیلات لازم را نمیتوانیم فراهم کنیم اما اینکه بازار را از رونق می اندازد نه اینطور نیست اگر نمایشگاه ها هدفمند و تحت نظارت اتاق باشد اشکال ندارد ولی متاسفانه چنین اتفاقی نمی افتد.

** به گفته فرماندار 14 نمایشگاه غیر قانونی در تهران برپا شده است

فاضلی ادامه داد: کسبه در آن حالتی از نمایشگاه ناراحتند که نمایشگاه های غیرقانونی در شهر ها بدون کنترل و نظارت برپا شود.

وی خاطر نشان کرد: در همین تهران فرماندار اعلام کرده است که 14نمایشگاه غیرقانونی برپا شده که اینها را می توانند جمع کنند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : مجموعه خرید مردم از نمایشگاه های بهاره در کشور 4/5 درصد است
دیدگاه شما در مورد : مجموعه خرید مردم از نمایشگاه های بهاره در کشور 4/5 درصد است

مجموعه خرید مردم از نمایشگاه های بهاره در کشور 4/5 درصد است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ