• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26474 - تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اسفند 1395 - ساعت: 12:10

چاپ

دستمزد ۹۶ کارگران چه زمانی اعلام می‌شود


نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه عدد و رقم دستمزد ۹۶ هفته آینده اعلام می‌شود، گفت: انتظار داریم که بند ۲ ماده ۴۱ قانون کار و توجه به سبد معیشت خانوارهای کارگری امسال مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

به گزارش میانخبر، ابوالفضل فتح‌اللهی درباره جلسات مزدی گفت: عصر روز گذشته جلسه شورای عالی کار برگزار شد، در این جلسه گزارش نتایج اجمالی در مورد سبد معیشت ارائه و درباره آن توافق حاصل شد.

وی بیان کرد: در جلسه روز گذشته جداول و محاسبات ستاد مزد از گروه‌های هزینه‌ای معیشت خانوار 3.5نفره به‌عنوان یک سبد معتبر از سوی اعضای شورا پذیرفته شد، در این جلسه دولت به کارفرمایان اعلام کرد تا پیشنهاد خود را مبنی بر میزان افزایش حداقل دستمزد 96 اعلام کنند.

فتح‌اللهی اظهار داشت: جلسه بعدی شورای عالی کار هفته آینده برگزار می‌شود. یکی از پیشنهادات ما این بود تسهیلات با نرخ 12درصدی در اختیار کارفرمایان قرار گیرد تا هزینه‌های تولید جبران شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: با توجه به آنکه همه گروه‌ها بر افزایش قدرت خرید کارگران توافق دارند انتظار داریم که بند دو ماده 41 قانون کار و توجه به سبد معیشت خانوارهای کارگری امسال مورد اعتنای بیشتری قرار بگیرد.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : دستمزد ۹۶ کارگران چه زمانی اعلام می‌شود
دیدگاه شما در مورد : دستمزد ۹۶ کارگران چه زمانی اعلام می‌شود

دستمزد ۹۶ کارگران چه زمانی اعلام می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ