• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26483 - تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اسفند 1395 - ساعت: 12:32

چاپ

ژست روحانی در حمایت از بانوان و دولتی که سهم زنان در آن فقط 4 فرماندار است!


دولت روحانی در حوزه زنان، به داشتن چند فرماندار و بخشدار زن می بالد. در حالی که از میان 430 فرماندار فقط 4 نفر زن هستند. از مجموع هزار و 58 بخشدار كل كشور هم فقط 13 نفر زن هستند.

به گزارش میانخبر، حسن روحانی در مراسم تجليل از قهرمانان المپيك و پارالمپيك گفته است که "دوراني كه زن فقط آشپزي و بچه‌داري مي‌كرد، سپري شده است". او ادامه داد که "عده‌اي هستند كه بايد در برخي از مسائل مقداري از حالت سنتي چند قرن پيش خارج شوند و اگر خارج نشوند، زن‌هاي ما آنها را به زور خارج مي‌كنند."

روحانی در حالی در فاصله کمتر از سه ماه تا انتخابات، ژست حمایت از بانوان جامعه را گرفته که عملکرد دولت او نشان می دهد سهم خاصی به بانوان در مدیریت کشور اختصاص داده نشده است.

سخن در درستی یا نادرستی و پیش نیازهای ورود بانوان به پست های مدیریتی نیست، بلکه مراد، تناقض اظهارات روحانی با عملکرد دولتش است.

روحانی در دولتش حتی یک وزیر زن هم ندارد در حالی که دولت دهم وزیر زن داشت. رییس جمهور سال 92 به انتقادها از معرفی نکردن زن این گونه پاسخ داد که: "بر قولم هم وفادار هستم و از خانم‌ها در هيئت دولت استفاده خواهد شد. به هرحال در دولت تنها وزرا نيستند و معاونان نيز در اين هيئت نقش دارند."

روحانی در طول این سه سال و نیم، دو معاون زن انتخاب کرد؛ ابتکار و امین زاده. سپس زهرا احمدی پور را هم به این جمع افزود اما به جای او امین زاده را از کابینه خارج کرد.

دولت روحانی در حوزه زنان، به داشتن چند فرماندار و بخشدار زن می بالد. در حالی که از میان 430 فرماندار فقط 4 نفر زن هستند. از مجموع هزار و 58 بخشدار كل كشور هم فقط 13 نفر زن هستند.

فارغ از این قضیه، دولت در ابتدای فعالیت خود، الزام دستگاه‌ها براي داشتن مشاور امور زنان را حذف کرد.

با این حال، روحانی در آستانه انتخابات بار دیگر به یاد شعارهای عامه پسند برای جلب آرای زنان کشور افتاده است. شعارهایی که در آن گاهی تمسخر وظایف سنتی باننوان مانند "مادری" نیز به چشم می خورد.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : ژست روحانی در حمایت از بانوان و دولتی که سهم زنان در آن فقط 4 فرماندار است!
دیدگاه شما در مورد : ژست روحانی در حمایت از بانوان و دولتی که سهم زنان در آن فقط 4 فرماندار است!

ژست روحانی در حمایت از بانوان و دولتی که سهم زنان در آن فقط 4 فرماندار است! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ