• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26491 - تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اسفند 1395 - ساعت: 12:55

چاپ

رشد 16 درصدی فوتی‌ها تصادف موتور سیکلت در مازندران


مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اعلام اینکه میزان مرگ راکبان موتور سیکلت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 16 درصدی مواجه بود، گفت: 137 موتورسوار در 10 ماهه سال جاری در اثر تصادف فوت کردند.

به گزارش میانخبر، ارائه آمار تصادفات و مرگ و میر از سوی پزشکی قانونی و نحوه کشته شدن افراد می‎تواند برای برنامه‌ریزان موثر واقع شود و با استفاده از این ظرفیت آمار چالش‌ها و ضعف‌ها را شناسایی کنند.

در آخرین آمار ارائه شده از سوی پزشکی قانونی مازندران به مرگ 137 موتور سوار در استان طی 10 ماهه سال جاری اشاره شد.

انتظار است که متولیان استانی با بهره‌گیری از این آمار، زمینه را برای کاهش حوادث و سوانح در استان فراهم کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران از کشته شدن 137 موتورسوار در 10 ماهه نخست سال جاری خبر داد که کشته شدن این تعداد موتور سوار نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد افزایش داشت.

علی عباسی تصریح كرد: بر اساس آمار، شهرستان‌های ساری و میاندرود با تعداد 25 نفر، بابل با 20 و بهشهر با 10 نفر بیشترین و شهرستان‌های عباس‌آباد، رامسر و نور هر کدام با تعداد دو فوتی كمترین تلفات موتورسوار در آن به ثبت رسید.

وی افزود: بیشترین فوتی در ماه‎های مرداد با 26، شهریور با 17 و تیرماه با 14 مورد بیشترین و كمترین آن با تعداد 9 نفر در آذر ماه ثبت شده‌ است.

سنین 21 تا 30 سال بیشترین گروه سنی

مدیرکل پزشکی قانونی استان تصریح کرد: بیشترین گروه سنی كه مرگ موتورسوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی 21 تا 30 سال با آمار 49 (36درصد) فوتی است و بعد از آن گروه سنی 11 تا 20 سال با 23 (17 درصد) فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.

محور برون شهری و راه روستایی بیشترین فوتی

وی گفت: تعداد 101 (74درصد) فوتی از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی و ما بقی محور درون شهری هستند.

راننده موتور بیشترین فوتی

عباسی در ادامه افزود: تعداد 116 نفر راننده موتور و 21 نفر سرنشین موتور هستند و از این تعداد 132 نفر مرد و مابقی زن هستند.

نحوه برخورد موتورسوار

وی بیان کرد: بیشترین برخورد موتور سوار که منجر به فوت شده است به ترتیب مربوط به خودروهای سواری با 63، وانت بار 21، موتور 14، کامبون 12، برخورد با شی ثابت و سایر هر کدام با 10 مورد و واژگونی با 7 فوتی به ترتیب بیشترین موارد ثبت شده است. ضمن اینکه بیشترین برخورد در سواری‌ها مربوط به خودروی پراید با 30 نفر، پژو 405 با 8 نفر و 206 با 7 فوتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

عباسی در پایان گفت: شایع‌ترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شكستگی‌های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در 10 ماهه سال جاری بوده كه امید می‌رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از كلاه ایمنی شاهد كاهش چشمگیر آن باشیم.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : رشد 16 درصدی فوتی‌ها تصادف موتور سیکلت در مازندران
دیدگاه شما در مورد : رشد 16 درصدی فوتی‌ها تصادف موتور سیکلت در مازندران

رشد 16 درصدی فوتی‌ها تصادف موتور سیکلت در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ