• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26535 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 اسفند 1395 - ساعت: 16:02

چاپ

وقوع سالانه بیش از 160هزار آتش‌سوزی در کشور


رئیس سازمان مدیریت بحران از وقوع سالانه بیش از 160 هزار مورد آتش‌سوزی در کشور در عرصه‌های طبیعی و غیر طبیعی خبر داد.

به گزارش میانخبر، اسماعیل نجار روز چهارشنبه در همایش هم‌افزایی سازمان های امدادی در مدیریت بحران‌های طبیعی استان ایلام؛ فرصت ها و چالش‌ها اظهارکرد: این آتش سوزی‌ها در بیشتر موارد با مدیریت صورت گرفته مهار شده و منجر به خسارت جانی و مالی نمی شود و در موارد جزیی خسارت‌هایی را به بار می آورد.

وی افزود: شناخت دقیق مخاطره و آسیب‌های طبیعی چون سیل، زلزله و آتش سوزی و عوامل بروز آن موجب کاهش خسارت‌های جانی و مالی برای حادثه دیدگان می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران یادآور شد: شناخت درست مخاطره و نوع حادثه باعث استفاده درست و به میزان کافی از تجهیزات و امکانات و نیز مدیریت درست بحران می‌شود.

نجار تاکیدکرد: یکی از موارد مهم در هنگام بروز حوادث که باید مدنظر مسئولان و رسانه‌ها باشد این است که از تشویش و نگرانی اذهان عمومی جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران در حوادث گوناگون ضرورت اجتناب ناپذیر است، گفت: اساس کار مدیریت بحران ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها و نیروهای امدادی حاضر در محل حادثه و وحدت فرماندهی برای مدیریت درست حادثه است.

وی اضافه کرد: هنگام وقوع بحران از تشکل‌ها و گروه‌های مردمی برای کاهش خسارت‌ها استفاده شود که البته بکارگیری نیروهای مردمی در موقع بحران مستلزم فراگیری و آموزش آنان برای نکات موثر در کاهش خسارت‌های جانی و مالی است.

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: نداشتن باور به بروز حوادث طبیعی مخاطره آمیز تر از صدمات ناشی از یک رویداد است و باید بدانیم حوادث طبیعی ناگهانی و بی خبر می آید.

نجار پیشگیری ، پیش بینی و مجهز شدن به علم و دانش نسبت به مخاطرات را اساس هر حادثه دانست و افزود: باید همه مردم و مسئولان همواره برای بروز حوادث و رویدادهای طبیعی آماده باشند و برای کاهش خسارت‌ها از همه دانش و امکانات استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور باید از تجارب حوادث گذشته عبرت و این تجربه ها را مستند، مکتوب و مورد توجه قرار دهیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران یادآور شد: هنگام بروز رویدادهای طبیعی و انسان ساخت علاوه بر دستگاه های عضو ستاد بحران ظرفیت و امکانات نیروهای مسلح نیز به کارگیری می شود و این نیروها امکان برگزاری مانور برای آمادگی لازم به منظور پیشگیری، مقابله و کنترل حادثه را دارند.

نجار آموزش مردم، مسئولان و رسانه ها در همه سطوح به ویژه مدارس برای مقوله‌های پیش بینی، آمادگی، پیشگیری، کنترل و مقابله با رویدادهایی طبیعی و انسان ساخت را مهم و موثر دانست.

این همایش با حضور مسئولان دستگاه‌های اداری و امدادی، هیات های علمی دانشگاهی در محل هتل زاگرس برگزار شد.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی رسانه ها و مدیریت بحران، مقابله با سیل و آتش سوزی، ارائه مقاله و درختکاری توسط رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در محوطه هتل زاگرس در حاشیه این همایش برگزار شد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : وقوع سالانه بیش از 160هزار آتش‌سوزی در کشور
دیدگاه شما در مورد : وقوع سالانه بیش از 160هزار آتش‌سوزی در کشور

وقوع سالانه بیش از 160هزار آتش‌سوزی در کشور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ