• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26574 - تاریخ انتشار : شنبه 21 اسفند 1395 - ساعت: 15:30

چاپ

صادرات مازندران به 550 میلیون دلار رسید/صدور 800 کارت بازرگانی


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: صادرات استان در سال 94 کمتر از 450 میلیون دلار بوده که این میزان امسال به بیش از 550 میلیون دلار رسیده است.

به گزارش میانخبر، عبدالله مهاجر بعد از ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی که در استانداری مازندران تشکیل شد، اظهار کرد: امسال 19 کمیته تخصصی در بخش‌های مختلف در اتاق بازرگانی استان پیگیری شد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه امور بین‌الملل اتاق بازرگانی امسال 14 پذیرش اعزام انجام شد، افزود: 6 اعزام از کشورهای «سی‌آی‌اس» و بقیه از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، آلمان، فرانسه و... بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه برای سال آینده برنامه مدونی برای توسعه اقتصادی داریم، اضافه کرد: در حوزه پژوهش بنیاد نخبگان تعریف شد و مجموعه زنان بازرگان در مازندران ایجاد شد.

این مسؤول گفت: مازندران دومین استان کشور بود که در اتاق بازرگانی انجمن اقتصاددانان کشور را تشکیل داد.

مهاجر با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی درحوزه کشاورزی و صنعت از نگاه و نظر مشاوران جوان و تحصیل‌کرده به صورت تخصصی استفاده می‌کند، تصریح کرد: سال گذشته 50 جلسه آموزشی برای کارهای تجاری، صنعتی و کشاورزی تشکیل شد.

وی موضوعات مربوط به تأمین اجتماعی و مالیات را از مشکلات حوزه اقتصادی دانست و افزود: امسال برای صدور کارت بازرگانی اصلاحی صورت گرفت که در سال‌جاری 800 کارت در مازندران صادر شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران به موضوع صادرات در استان پرداخت و تصریح کرد: از ابتدای امسال تا آخر بهمن‌ماه امسال 867 فقره گواهی از مبدا به ارزش 423 میلیون دلار صادر شد که این آمار از سوی صادرکننده‌ها اعلام شده است.

این مسؤول با بیان اینکه امسال صادرات پرتقال، کیوی و نارنگی مازندران به ارزش بیش از 100 میلیون دلار از حوزه گمرکی استان گیلان انجام شد، افزود: صادرات مازندران در سال 94 کمتر از 450 میلیون دلار بوده که این میزان امسال به بیش از 550 میلیون دلار رسیده است.

مهاجر صادرات را سبب رونق اقتصادی و پویایی تولیدات داخل دانست و گفت: اگر مشکل زیرساختی در مازندران حل شود صادرات استان رونق و هیچ شرکتی هم تعدیل نیرو ندارد.


منبع : مازند اصناف

مطالب مرتبط با : صادرات مازندران به 550 میلیون دلار رسید/صدور 800 کارت بازرگانی
دیدگاه شما در مورد : صادرات مازندران به 550 میلیون دلار رسید/صدور 800 کارت بازرگانی

صادرات مازندران به 550 میلیون دلار رسید/صدور 800 کارت بازرگانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ