• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26575 - تاریخ انتشار : شنبه 21 اسفند 1395 - ساعت: 15:31

چاپ

نجات معجز آسای جوان 30 ساله کوهرنگی که دو روز در کوه تشنج کرده بود


جوان 30 ساله ای که برای چیدن کرفس به کوههای آقاسید رفته بود بعد از اینکه توسط منابع محلی گفته شد فوت کرده است با امداد و نجات شبانه روزی تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر کوهرنگ از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش میانخبر، در خبری به نام، منابع محلی روستای آقاسید مرگ مرد 30 ساله را تایید کردند را روی خروجی خود قرار داد اما رئیس جمعیت هلال احمر کوهرنگ در خبری خوشحال کننده از زنده بودن وی خبر داد.

بیژن طاهری رئیس جمعیت هلال احمر کوهرنگ افزود: تیم امداد و نجات کوهستان این جمعیت متشکل از 4 نجاتگر بهمراه راهنمایان محلی بعد از 10 ساعت پیاده روی در ارتفاعات خطرناک و کوههای صعب العبور توانستند این جوان 30 ساله را نجات دهند.

طاهری گفت: با اینکه اهالی اصرار داشتند که فرد مورد نظر فوت کرده است و درون غاری رها شده است اما تیم امداد کوهستان با امید زیادی سختی کوهها و خطرات را به جان خریدند و وی را از مرگ حتمی نجات دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر کوهرنگ بیان داشت: با توجه به سخت بودن مسیر، خالی بودن برف، سرمای سوزناک و لیز بودن ارتفاعات و شیب های خطرناک بعد از پیاده روی 9 ساعته مصدوم را با کمک تعدادی از مردم به سمت استان خوزستان به روستای چلو حمل کرده و به بیمارستان تحویل جهت معالجه تحویل دادند و خانواده وی را از نگرانی درآوردند.

آقای طاهری با اشاره به نزدیک بودن ایام نوروز و هجوم افراد سودجو برای چیدن کرفس خواست از ورود به ارتفاعات و کوهها با توجه به وضعیت خطرناک کوهها خوداری کنند.

به گزارش کوهرنگ خبر، ساعت 14 عصر روز چهارشنبه 18 اسفند ماه طی تماس تلفنی از اهالی مبنی بر اینکه یک جوان 30 ساله بهمراه دوستان خود جهت جمع آوری کرفس به کوههای صعب العبور آقاسید رفته است که از سرنوشت وی خبر نیست به جمعیت هلال احمر اطلاع داده شد که خوشبختانه این فرد با امداد و نجات جمعیت هلال احمر کوهرنگ از مرگ نجات یافت.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : نجات معجز آسای جوان 30 ساله کوهرنگی که دو روز در کوه تشنج کرده بود
دیدگاه شما در مورد : نجات معجز آسای جوان 30 ساله کوهرنگی که دو روز در کوه تشنج کرده بود

نجات معجز آسای جوان 30 ساله کوهرنگی که دو روز در کوه تشنج کرده بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ