• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26622 - تاریخ انتشار : شنبه 21 اسفند 1395 - ساعت: 19:28

چاپ

هک گوشى دختر به منظور تحقيق در امر خير


رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى از شناسايى و دستگيرى عامل هک گوشى تلفن همراه در فضاى سايبرى خبر داد.

به گزارش میانخبر، سرهنگ جواد جهانشیری اظهار کرد: خانمی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه و درخواست رسیدگی به شكوائیه خود را داشت. شاكی در اظهارات اولیه خود به كارشناسان پلیس فتا گفت، از سوی فردی ناشناس و با نام من درخواست‌هایی برای برخی همكارانم در شبكه اجتماعی ارسال شده است و با توجه به نوع كارم كه مسئول فروش شركت هستم و باید با همكارانم در سراسر ایران ارتباط داشته باشم متاسفانه این موضوع باعث سلب آسایشم شده است.

وی افزود: كارشناسان پس از اخذ اظهارات شاكی رسیدگی به پرونده را در دستور كار قرارداده و با بررسی گوشی شاكی مشخص شد، گوشی وی توسط فردی كه مشخصات وی برای شاكی نیز ناآشنا بود هک شده و با دسترسی به شبكه اجتماعی زن جوان،یك نسخه از شبكه اجتماعی وی در دست این فرد ناشناس قرار گرفته است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با اقدامات و بررسی‌های فنی صورت گرفته كارشناسان موفق به شناسایی هویت متهم شده و با پیگیری انجام شده متهمی در این رابطه دستگیر و به مكان پلیس فتا منتقل شد.

متهم كه مردی 32 ساله و مجرد بود، یكی از همكاران شاكی از كار درآمد و در مواجهه با ادله فنی بزه خود را پذیرفت و انگیزه خود را از نقص حریم خصوصی شاكی و ورود به شبكه اجتماعی وی، خواستگاری و شناخت بیشتر قبل از ازدواج عنوان كرد و گفت: بنده در امر ازدواج بسیار وسواسی هستم و برای اطمینان بیشتر از نجابت دختر جوان پيام‌هاى شیطنت آمیزی به وی و بعضا برای برخی همكارانش ارسال کردم تا نتیجه امر را ببینم و هرگز فكر نمى‌كردم به این شكل دستم رو شود و توسط پلیس شناسایی و دستگیر شوم.

سرهنگ جهانشیری در ادامه این پرونده به كاربران شبكه‌های اجتماعی توصیه كرد: فضای سایبری همانند فضای فیزیكی دارای حریم بوده و نقص آن مشمول قانون مجازات جرایم رايانه‌اى مى‌شود و هیچ بهانه‌اى حتی امر مقدس ازدواج نیز قادر به توجیه آن نخواهد بود.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : هک گوشى دختر به منظور تحقيق در امر خير
دیدگاه شما در مورد : هک گوشى دختر به منظور تحقيق در امر خير

هک گوشى دختر به منظور تحقيق در امر خير تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ