• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26639 - تاریخ انتشار : شنبه 21 اسفند 1395 - ساعت: 19:57

چاپ

350 هزار تومان جریمه صید غیرمجاز سمندر لرستانی


رئیس اداره محیط زیست شهر تهران از جریمه ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومانی صید غیرمجاز گونه هایی مانند سمند لرستانی خبر داد.

به گزارش میانخبر، با اشاره به بازنگری هر ساله مصوبه ضرر و زیان حیات وحش توسط شورای عالی حفاظت محیط زیست در رابطه با قاچاق سمندر لرستانی، اظهار داشت: بر اساس این مصوبه، ضرر و زیان صید غیرمجاز گونه ها مشخص می شود، به عنوان مثال برای صید غیرمجاز سمندر لرستانی ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان جریمه تصویب شده است.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: هر اقدامی مانند خرید و فروش، شکار و صید، نگهداری و غیره در حوزه حیات وحش باید با کسب مجوز از سازمان حفاظت از حیات وحش انجام گیرد، در غیر اینصورت تخلف و جرم محسوب می‌شود و قانونگذار برای این جرم مجازات در نظر گرفته است.

بازگیر تصریح کرد: یکی از جنبه های مجازات، بحث ضرر و زیان است که فقط به سازمان محیط زیست مربوط نمی‌شود، بلکه به خزانه دولت نیز مربوط است. در واقع بحث ضرر و زیان برای جبران آسیب هایی است که به حیات وحش و زیستگاه وارد می‌شود و میزان ضرر و زیان به اینکه چه گونه‌ای و به چه تعداد آسیب دیده باشد، بستگی دارد و از گونه‌ای به گونه دیگر متفاوت است.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران در پایان گفت: شورای عالی حفاظت محیط زیست که چندین وزیر عضو آن هستند و رئیس آن هم رئیس جمهور است و مصوباتش هم در حد مصوبات هیئت دولت است، این جرایم را اعلام کرده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : 350 هزار تومان جریمه صید غیرمجاز سمندر لرستانی
دیدگاه شما در مورد : 350 هزار تومان جریمه صید غیرمجاز سمندر لرستانی

350 هزار تومان جریمه صید غیرمجاز سمندر لرستانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ