• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26665 - تاریخ انتشار : یکشنبه 22 اسفند 1395 - ساعت: 20:50

چاپ

200 هزار ماهی در کلاردشت تلف شدند


بر اثر واژگونی کامیون حامل کُلُر و تخلیه شدن هزار و 500 لیتر کُلُر، بیش از 200 قطعه ماهی در کلاردشت تلف شدند.

به گزارش میانخبر، بر اثر واژگونی یک کامیون حامل کُلُر در دهانه آبگیری مرکز تکثیر ماهیان آزاد مجتمع شهید باهنر از رودخانه سردآبرود، ماهیان این مرکز تلف شدند.

در پی بروز این حادثه بیش از 204 هزار و 900 قطعه از لاروهای یک گرمی تا ماهیان مولد پنج کیلویی به ارزش بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون تومان بر اثر ورود نزدیک به 2 هزار لیتر کُلُر به استخرهای پرورش ماهی از بین رفتند.

این در حالی است که علاوه بر مرکز تکثیر آزاد ماهیان شهید باهنر، مرکز پرورش قزل‌آلای باغ چمن متعلق به بخش خصوصی نیز دچار خسارت‌هایی شده است.

نقص فنی خودرو، عدم وجود حفاظ و گاردریل در حاشیه خیابان و محفوظ نبودن دهانه آبگیری از جمله عوامل بروز این اتفاق ارزیابی می‌شود.

حمل مایع کُلُر با کامیون مدل 62 که البته معاینه فنی داشته است؛ محفوظ نبودن حاشیه رودخانه حفاظت شده سردآبرود موجب شده تا بیش از هزار و 500 لیتر کُلُر به این رودخانه وارد و زیست بوم آن را مورد تهدید قرار دهد.

سردآبرود از علم‌کوه سرچشمه گرفته و پس از عبور از شهرستان کلاردشت به چالوس رسیده و سپس به دریای خزر می‌ریزد که این اتفاق در محدوده شهری کلاردشت به وقوع پیوسته است.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : 200 هزار ماهی در کلاردشت تلف شدند
دیدگاه شما در مورد : 200 هزار ماهی در کلاردشت تلف شدند

200 هزار ماهی در کلاردشت تلف شدند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ