• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 26677 - تاریخ انتشار : دوشنبه 23 اسفند 1395 - ساعت: 15:17

چاپ
امیر پرسته آِینده درخشانی در کشتی دارد/ کشتی میاندورود می تواند جویبار دیگری باشد

رئیس هیات کشتی میاندورود:

امیر پرسته آِینده درخشانی در کشتی دارد/ کشتی میاندورود می تواند جویبار دیگری باشد


رئیس هیات کشتی میاندورود گفت: امیر پرسته به‌عنوان یکی از برترین‌های کشتی ایران و جهان شناخته خواهد شد و این قابلیت را دارد و در حال حاضر در رده جوانان وزن 50 کیلوگرم کشتی می‌گیرد.

به گزارش میانخبر، ورزش کشتی به‌عنوان ورزش اول کشور ایران و ورزش مدال‌آور برای کشورمان در رقابت‌های جهانی و المپیک خواستگاه آن در استان مازندران بوده و قهرمانان زیادی از این استان در سطح جهان درخشیدند.

این ورزش در شهرستان میاندورود نیز علاقه مندان زیادی دارد اما در این سال‌های نتوانسته ظرفیت‌های واقعی خود را در سطح استان و کشور به نمایش بگذارد.

امروز مرتضی حسن‌نژاد در راس هیات کشتی میاندورود قرار گرفته و کشتی دوستان انتظار دارند حضور یک جوان در راس کشتی میاندورود بتواند ایده و تحرک جدیدی برای پیشرفت و ارتقا کشتی در میاندورود ارائه کند.

مرتضی حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به دریافت حکم سرپرستی در آذر ماه سال جاری، اظهار کرد: بعد از دریافت حکم سرپرستی بلافاصله برنامه‌های خود را که به هیات کشتی استان داده بودم که ابتدا ایجاد همدلی و وفاق بین اعضای هیات کشتی میاندورود بود را شروع کردم که خوشبختانه یک همدلی خاصی بین اعضا به‌وجود آمد و همه خالصانه تلاش می‌کنند که یک حرکتی در کشتی اتفاق بیفتد.

وی بیان کرد: دومین برنامه ما برگزاری مسابقات انتخابی در تمام رده‌ها مختلف سنی برای تشکیل تیم منتخب میاندورود برای اردوی آمادگی و آماده سازی برای مسابقات پیش‌‍رو بود و بعد از انتخاب افراد تقریبا هر هفته اردو و مسابقات دوستانه برگزار کردیم.

رئیس هیات کشتی میاندورود سومین اقدام خود را مذاکرات اولیه با آموزش و پرورش برای همکاری در زمینه استعدادیابی در مدارس برای ورزش کشتی بیان کرد و گفت: چارت اعضای استعدادیابی خود را مشخص کردیم و مراحل اولیه کار انجام شده و در آینده نزدیک این امر محقق می‌شود.

حسن‌نژاد درباره اعضای هیات کشتی میاندورود، تصریح کرد: آقایان یعقوب‌زاده و دباغی از بزرگان و زحمت کشان کشتی میاندورود را به‌عنوان مشاور عالی رئیس هیات کشتی میاندورود حکم دادیم و بخش فرهنگی را هم فعال کردیم که مسئول آن حجت الاسلام مبرا است، غلام محمدنژاد به‌عنوان رئیس کمیته داوران انتخاب شد و اسماعیل بابانژاد هم نایب رئیس هیات است.

وی با بیان اینکه برای موفقیت باید پویایی و نوآوری در کار ایجاد کرد، یادآور شد: سایت اطلاع رسانی برای هیات کشتی راه اندازی شد که اخبار هیات در این سایت منعکس می‌شود.

مسابقات دوره‌ای بین تیم‌های شرق استان برگزار می‌شود

حسن‌نژاد ادامه داد: جلسه با روسای هیات‌های شرق استان داشتیم و مقرر شد مسابقاتی به صورت دوره‌ای در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندورود و رستم‌کلا در رده نونهالان و خردسالان برگزار شود و برنامه بعدی روی جوانان و نوجوانان است که اولین دوره آن در بهشهر برگزار شد که این مسابقات برای آمادگی کشتی گیران شرق استان برای مسابقات استانی و کشوری است.

این مسئول ورزشی، اضافه کرد: مقرر شد با برگزاری این مسابقات در نهایت یک تیم منتخب از شرق استان برای مسابقات مختلف در سطح استان و کشور انتخاب شود.

وی افزود: برای افزایش آمادگی کشتی گیران مسابقات دوستانه متعدد با شهرها و شهرستان‌های اطراف مانند جویبار، ساری، قائم شهر، بهشهر، نکا و ... برگزار کردیم.

امیر پرسته آینده درخشانی در کشتی دارد

حسن‌نژاد با اشاره به برگزاری جام شهید هاشمی بهشهر در رده جوانان، بیان کرد: از 8 وزن در 2 وزن قهرمانان آن امیر پرسته و سیدسجاد سیدی از میاندورود بودند که به اردوی تیم ملی هم دعوت شدند.

وی تصریح کرد: امیر پرسته به‌عنوان یکی از برترین‌های کشتی ایران و جهان شناخته خواهد شد و این قابلیت را دارد و در حال حاضر در رده جوانان وزن 50 کیلوگرم کشتی می‌گیرد.

حسن‌نژاد افزود: با اینکه در جام شهید هاشمی‌نژاد برای نخستین بار در رده جوانان کشتی می‌گرفت بسیار خوب عمل کرد و این ظرفیت را دارد که با حمایت هیات کشتی و همچنین مسئولان شهرستانی و استانی و تلاش خودش به جایگاه اصلی که قهرمانی المپیک 2020 است برسد.

با همکاری دکتر یوسف‌نژاد یک تخته تشک گرفتیم

وی خاطرنشان کرد: با همکاری دکتر یوسف نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی و مختار مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان میاندورود توانستیم یک تخته تشک برای سالن کشتی سورک بگیریم.

رئیس هیات کشتی میاندورود، گفت: با همکاری آموزش و پرورش یک دوره مسابقات آموزشگاهی در رده نوجوانان برگزار کردیم و همچنین با همکاری بسیج شهرستان یک دوره مسابقات کشتی در روستای اسلام آباد برگزار کردیم و همچنین در اردیبهشت ماه مسابقه شرق استان را خواهیم داشت.

حسن‌نژاد با بیان اینکه چهار سالن ورزشی در روستاهای ولوجا، اسلام آباد، دارابکلا و سورک داریم، اضافه کرد: برای رفع کمبود فضای ورزشی در میاندورود با مساعدت رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و مسئولان دیگر شهرستان در حال تلاش هستیم.

در هر روستا رابط انتخاب کردیم

وی از انتخاب رابط در روستاهای شهرستان میاندورود خبر داد و گفت: در هر روستا یک نفر را به‌عنوان رابط هیات در نظر گرفتیم تا استعدادهای روستا را شناسایی کنند و افرادی که در این زمینه استعداد دارند را به سمت کشتی بکشانیم.

حسن‌نژاد در پایان با بیان اینکه برای موفقیت نیاز به حمایت و همدلی داریم، تاکید کرد: تمام تلاش خود را برای رسیدن کشتی میاندورود به جایگاه واقعی خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم در این زمینه موفق باشیم.دیدگاه شما در مورد : امیر پرسته آِینده درخشانی در کشتی دارد/ کشتی میاندورود می تواند جویبار دیگری باشد

امیر پرسته آِینده درخشانی در کشتی دارد/ کشتی میاندورود می تواند جویبار دیگری باشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ