• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26687 - تاریخ انتشار : سه شنبه 24 اسفند 1395 - ساعت: 17:18

چاپ

جذب 80 میلیارد ریال تسهیلات آبزی‌پروری در مازندران


مدیرکل شیلات مازندران گفت: 80 میلیارد ریال از تسهیلات بخش آبزی‌پروری در استان جذب شده است.

به گزارش میانخبر، حسینعلی رستمی طی گفت‌وگویی از جذب 80 میلیارد ریال از تسهیلات بخش آبزی‌پروری وزارت جهاد کشاورزی توسط اداره کل شیلات مازندران خبر داد و اظهار کرد: براساس گزارش مرکز مکانیزاسیون وزارت جها کشاورزی تا پایان دهه اول اسفندماه سال جاری حدود 100 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به بخش آبزی‌پروری و شیلات در سراسرکشور پرداخت شد که مازندران با جذب 80 میلیارد ریال از این مبلغ مقام نخست کشور را در جذب این تسهیلات به خود اختصاص داده است.


وی با اشاره به اینکه در مزارع آبزی‌پروری مازندران بیش از 6 هزار دستگاه و تجهیزات آبزی‌پروری اعم از دستگاه‌های هوادهی، اکسیژن ساز، درام فیلتر، ازون و ... نصب و در حال بهره برداری است، افزود: مکانیزه کردن مزارع آبزی‌پروری افزایش 25 درصدی تولید در واحد سطح را به دنبال دارد.


مدیرکل شیلات مازندران تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های شیلات استان توسعه ضریب مکانیزاسیون در مراکز آبزی‌پروری با هدف ارتقای بهره‌برداری و کاهش هزینه‌های تولید است.


رستمی در پایان یادآور شد: هم اکنون 3 هزار و 400 مرکز آبزی‌پروری با حدود 6 هزار و 500 نفر شاغل مستقیم با تولید ماهی به عنوان غذای سلامتی و عرضه آن به بازار در استان مازندران فعال هستند.


منبع : مازند اصناف

مطالب مرتبط با : جذب 80 میلیارد ریال تسهیلات آبزی‌پروری در مازندران
دیدگاه شما در مورد : جذب 80 میلیارد ریال تسهیلات آبزی‌پروری در مازندران

جذب 80 میلیارد ریال تسهیلات آبزی‌پروری در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ