• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26709 - تاریخ انتشار : شنبه 28 اسفند 1395 - ساعت: 12:14

چاپ
یک بازیگر: چند سالی است که خودم را بازنشسته کردم

یک بازیگر: چند سالی است که خودم را بازنشسته کردم


اسماعیل شنگله بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در خصوص بزرگترین مسئله‌ای که امروزه در برگزاری مراسم سال تحویل ومراسم دید وبازدیدعید دامن گیر ما ایرانیان شده است، گفت: هر نوع ابزار و وسیله‌ای که منجر به سردی روابط میان افراد خانواده واقوام می شود باید برچیده شود.

به گزارش میانخبر، اسماعیل شنگله بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان است که از مدتی پیش تاکنون به واسطه مشکلات ناشی از بیماری سرطان حضور فعالی در عرصه بازیگری نداشته است.

به بهانه فرارسیدن سال نو به سراغ این بازیگر پیشکسوت رفتیم و در ارتباط با آداب و رسوم نوروزی ایرانیان و همچنین اتفاقات پیش آمده در یک سال گذشته در کشورمان گفت‌وگو کردیم که در ادامه با هم می‌خوانیم:

نقش پررنگ بزرگترها در آداب و رسوم ویژه سال نو

آداب و رسوم مرسوم ویژه سال نو در خانواده شما به چه شکل برگزار می‌شود؟

طبق معمول هر سال از قدیم والایام مادر بزرگ و مادر من و سایر بزرگان دور هم جمع می شویم و رسم بر این است که قرآنی سر سفره هفت سین است و لحظه تحویل سال همه قرآن را می‌بوسیدند و بخشی ازآن را می‌خواندند و روبوسی می‌کردند و با هم می‌گفتند و می‌خندیدند و در پایان هم سال خوبی برای هم آرزو می‌کردند.

تکنولوژی‌های جدید عواطف واحساسات میان انسان‌ها را از آنها گرفته است

به نظر شما بزرگترین مشکلی که در مراسم‌های ویژه سال نو وجود دارد چیست؟

در حال حاضر تبریک سال نو بیشتر به وسیله تماس تلفنی و ارسال پیام صورت می‌گیرد که این اتفاق جالبی نیست. در گذشته که این تکنولوژی وجود نداشت مردم برای تبریک سال نو به خانه هم می‌رفتند و سال نو را حضوری به یکدیگر تبریک می گفتند. تکنولوژی جدید امکانات زیادی را به انسان داده ولی عواطف واحساسات میان انسانها را از آنها گرفته است.

به نظر من اگر تمامی این موبایل‌ها و وسایل جدید کنار گذاشته شود به احیای هر چه بهتر روابط انسانها کمک زیادی می شود. من خودم گذشته ها را بیشتر از حال حاضر دوست دارم اگر سعی کنیم به همان گذشته بر گردیم شاهد شکل گیری روابط میان افراد وصمیمی شدن آنها خواهیم بود.

بحران آلودگی هوا در برخی نقاط کشور بدترین اتفاق سال 95

بهترین و بدترین اتفاقاتی که در سال 95 در کشورمان صورت گرفت و باعث رنجیده خاطرشدن شما شد چه اتفاقاتی بود؟

خبر کسب جایزه اسکار فیلم اصغر فرهادی برای من خبر خوشحال کننده‌ای بود. این اتفاق را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم در سال آینده هم شاهد موفقیت بقیه دوستان در این زمینه باشم.

بدترین اتفاق هم وقوع حوادث تلخی چون بحران آلودگی هوای ایران که گروه کثیری از هم وطن‌هایمان را آزرده خاطر کرد. همچنین کسانی که با آمدن سیل خانه‌هایشان را از دست دادند وخسارات جبران ناپذیری که به این هم وطن‌هایمان وارد شد بدون شک دل هر کسی را به درد آورد و من هم از وقوع این اتفاق بسیار ناراحت شدم.

چند سالی است که خودم را بازنشسته کردم

به لحاظ کاری سال 95 برای شما چگونه سالی بود؟

من حدود دو یا سه سال است که در تهران زندگی نمی‌کنم؛ وقتی آدم به یک سنی می‌رسد به این فکر می‌کند که دیگر باید خود را بازنشسته کند، من هم چند سالی است که خودم را باز نشسته کردم و کار بازیگری نمی‌کنم.

برنامه سال جدید

مهمترین کاری که برای سال آینده قصد دارید انجام بدهید چه کاری است؟

من از نظر جسمی یه مقدار دچار مشکل شدم وعمل های سختی را پشت سر گذاشتم مهمترین برنامه من در سال پیش رو مراقبت از خودم است تا توانسته باشم زحمات پزشکان را حفظ کنم.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : یک بازیگر: چند سالی است که خودم را بازنشسته کردم
دیدگاه شما در مورد : یک بازیگر: چند سالی است که خودم را بازنشسته کردم

یک بازیگر: چند سالی است که خودم را بازنشسته کردم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ