• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26790 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 فروردین 1396 - ساعت: 16:21

چاپ

تمدید مهلت صید ماهیان استخوانی در مازندران


مدیرکل شیلات مازندران از تمدید مهلت صید ماهیان استخوانی تا ۲۵ فروردین ماه خبر داد و گفت: بیش از دو هزار و ۱۵۰ تن ماهی استخوانی تاکنون صید شده است.

به گزارش میانخبر، حسینعلی رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر از تمدید زمان فصل صید جاری در استان خبر داد و گفت:با نظر کارشناسان و براساس تصمیمات کمیته مدیریت صیدسازمان شیلات ایران زمان پایان فصل صید امسال ۲۵ فروردین اعلام شده است.

رستمی افزود: این تاریخ شامل همه مناطق صیادی استان می‌شود و صیادی از روز ۲۵ فروردین به بعد غیرمجاز و تخلف خواهد بود. بدیهی است در صورت تمدید مجدد صید اطلاع رسانی لازم خواهد شد.

به گفته وی، این روزها صیادان ۵۴ شرکت پره استان در حال انجام آخرین صیدهای خود از بزرگترین دریاچه جهان هستند، وی با اشاره به صید بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ تن ماهی استخوانی تاکنون در استان گفت : این میزان صید در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۵ درصدی داردو عمده گونه صید شده هم مربوط به کفال ماهیان و سفید است.

رستمی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تکثیر بچه ماهی سفید پیش از آغاز فصل صید سال ۹۶ انجام شده است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و برآوردها قرار است امسال حدود ۹۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید به صورت نیمه‌مصنوعی و همچنین طبیعی (شیل گذاری ) بامشارکت تشکلات صیادی تکثیرو رها سازی شود.


منبع : مازنداصناف

مطالب مرتبط با : تمدید مهلت صید ماهیان استخوانی در مازندران
دیدگاه شما در مورد : تمدید مهلت صید ماهیان استخوانی در مازندران

تمدید مهلت صید ماهیان استخوانی در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ