• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26826 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 فروردین 1396 - ساعت: 18:29

چاپ

دولت برنامه‌ای برای آزادسازی سهام عدالت ندارد


با گذشت یکسال و چند ماه از زمان قانونی آزادسازی سهام عدالت و تاخیر صورت گرفته، کماکان دولت یازدهم برنامه مشخص و زمانبندی شده‌ای در این زمینه ندارد.

به گزارش میانخبر، طرح توزیع سهام عدالت در کشور پس از تصویب، از سال 85 تاکنون در حال اجرایی شدن است؛ آن هم به این شرط که پس از گذشت 10 سال از زمان آغاز آن، اقساط این سهام از محل سود سالیانه‌اش تسویه شده و پس از آن در صورتی که سهامدارن عدالت مایل بودند می‌توانند با پرداخت نقدی بابت تسویه باقیمانده اقساط سهامشان، هر یک صاحب یک میلیون تومان سهام شوند.

در همین راستا نیز دولت در نیمه اسفند پارسال با راه اندازی سامانه سهام عدالت اقدام به ارائه صورتحساب به مشمولین کرد.

با وجود این اما نکته قابل تامل موضوع زمان آزادسازی سهام عدالت و فراهم آمدن شرایط خرید و فروش برای این سهام و ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت از طرف دولت به مجلس است که گویا با گذشت یکسال و چند ماهه از زمان قانونی آزادسازی سهام عدالت و تاخیر صورت گرفته، کماکان دولت یازدهم برنامه مشخص و زمانبندی شده‌ای در این زمینه ندارد.

از سوی دیگر تازگی‌ها مشاور مدیر عامل سازمان خصوصی‌سازی دلیل نامشخص بودن تعیین زمان آزادسازی سهام عدالت را تکمیل فرآیند دو مرحله‌ای صورت حسابهای مشمولان سهام عدالت اعلام کرده است و گفته در حال حاضر برای آزادسازی سهام عدالت نمی‌توان زمان مشخصی تعیین کرد اما تلاش می‌کنیم در زمان مناسبی این تاریخ اعلام شود!


منبع : الف

مطالب مرتبط با : دولت برنامه‌ای برای آزادسازی سهام عدالت ندارد
دیدگاه شما در مورد : دولت برنامه‌ای برای آزادسازی سهام عدالت ندارد

دولت برنامه‌ای برای آزادسازی سهام عدالت ندارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ