• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26928 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 فروردین 1396 - ساعت: 12:26

چاپ

مشکلات اقتصادی گریبان گیر مردم شده است


رئیس شورای عالی استان ها گفت: امروزه به دلیل مسائل اقتصادی مردم با مشکلات زیادی مواجه شده اند که مسئولان باید در راستای رفع آن‌ها گام بردارند.

به گزارش میانخبر، رئیس شورای عالی استان ها گفت: امروزمهدی چمران رئیس شورای عالی استان ها در سی و هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که امروز(پنج شنبه) در برج میلاد تهران برگزار شد، با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و راه‌های دستیابی به آن، اظهار داشت: شوراها در شرایطی به وجود آمدند که عموما شرایط برای آن‌ها با سختی و چالش همراه بود.

وی افزود: بدون شک شوراها با تمام تلاش خود توانستند به پیروزی‌های بسیاری دست پیدا کنند و با پشت سر گذاشتن مشکلات شهر را اداره و مدیریت کنند.

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه در حال حاضر مشکلات اقتصادی گریبان گیر مردم کشور شده است، گفت: امیدواریم که با تلاش و دلسوزی مسئولان این موضوع بر طرف شود تا مردم با این همه مشکل مواجه نباشند.

چمران به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: بدون شک این نام گذاری تنها شعار نیست بلکه یک راهبرد هدف دار است که برای رسیدن به آن باید برنامه ریزی هایی انجام شود تا بدین امر مشکلات کشور حل شود.

وی تصریح کرد: برگزاری همایش خود ضد صرفه جویی و مقاومت اقتصادی است، به همین دلیل معتقدم با نوشتن سرنامه و زدن بنرها به جایی نمی‌رسیم، به همین دلیل باید به سوی اقدام‌ و عمل گام برداریم.

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه شهرداری ها در مدت زمانی که دچار رکود بودیم وظایف خود را به خوبی انجام دادند، تاکید کرد: شهرداری‌ها به بودجه های دولت وابسته نبودند، به همین دلیل توانستند با برنامه ریزی دقیق فعالیت های خود را انجام دهند، به این منظور معتقدم شهرداری ها قطب اقتصاد مقاومتی هستند.

چمران ادامه داد: زمانی که روستاها توسعه پیدا کنند و خود تولید کننده شوند دیگر افراد مستقر در این روستاها به شهرها مهاجرت نخواهند کرد و مشکلات عدیده ای از جمله حاشیه نشینی را به وجود نخواهند آورد.

وی با بیان اینکه قانون اساسی ما در خصوص شوراها فراتر از شرایط کنونی است، تصریح کرد: آنچه به عنوان قانون نگاشته و پیاده شده تنها نشان دهنده وجهه زیبایی قانون اساسی ما نیست، به همین دلیل لایحه مدیریت یکپارچه شهری و درآمدهای پایدار شهری موضوع خوبی است که باید برای تحقق آن تلاش کرد، چراکه هنوز به جایی نرسیده است.

رئیس شورای عالی استان ها با تاکید بر اینکه دولت در اجرای مدیریت یکپارچه شهری با مدیریت شهری همکاری نمی کند، گفت: اگر مسئولان دولت در اجرایی شدن لایحه مدیریت یکپارچه شهری کمک نکنند مجبوریم که آن را از طریق مجلس پیگیری کنیم تا با این امر از متوقف شدن آن جلوگیری کنیم.

چمران اضافه کرد: بدون شک همه می‌دانند که فعالیت در شوراها برای دنیای او نفع و سودی ندارد، به همین منظور معتقدم همه اعضای شوراها می‌دانند که این نهاد، سنگر اول خود را خدمت به مردم و برای حل مشکلات آن‌ها می دانند.ه به دلیل مسائل اقتصادی مردم با مشکلات زیادی مواجه شده اند که مسئولان باید در راستای رفع آن‌ها گام بردارند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : مشکلات اقتصادی گریبان گیر مردم شده است
دیدگاه شما در مورد : مشکلات اقتصادی گریبان گیر مردم شده است

مشکلات اقتصادی گریبان گیر مردم شده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ