• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26930 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 فروردین 1396 - ساعت: 12:41

چاپ

افزایش قابل ملاحظه دما و وزش باد گرم در مازندران


معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز و فردا با تضعیف سامانه پرفشار و شکل‌گیری جریانات جنوبی انتظار داریم دمای هوای مازندران به‌تدریج افزایش یابد.

به گزارش میانخبر، شب گذشته با تضعیف سامانه بارشی از میزان ابرناکی آسمان مازندران کاسته شد.

وی بیان کرد: بیشینه دمای هوای مازندران طی 24 ساعت گذشته مربوط به کیاسر با 16 درجه و کمینه دمای هوا نیز از بلده با دو درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: دمای هوای شهرستان ساری نیز طی این مدت بین حداقل 10 و حداکثر 14 سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

این مسؤول با بیان اینکه روزهای پنج‌شنبه و جمعه با تضعیف سامانه پرفشار و شکل‌گیری جریانات جنوبی انتظار داریم دمای هوای مازندران به‌تدریج افزایش یابد، اضافه کرد: برای فردا این افزایش دما محسوس خواهد بود به‌طوری‌که حداکثر دمای هوا به‌ویژه مناطق مرکزی و شرقی تا 30 درجه سانتی‌گراد بالای صفر برسد.

اسدی افزود: روز جمعه 25 بهمن ماه شاهد وزش باد گرم هستیم که برخی مناطق استان گاهاً شدید است.

وی تصریح کرد: روز شنبه 26 فروردین با تغییر سوی جریانات و شمالی شدن آن به‌ تدریج شاهد افزایش ابر، وزش باد شدید و خنک شدن دمای هوای استان همراه با رگبار باران هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز یک‌شنبه کم و بیش بارش‌ها همراه با کاهش محسوس دما در آسمان مازندران ادامه دارد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش دمای هوای مازندران طی امروز و فردا و همچنین کاهش دما از هفته آینده برای جلوگیری از خسارت احتمالی تمهیدات لازم را در ارتباط با هوادهی خزانه‌های برنج بیندیشند.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه و از روز شنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : افزایش قابل ملاحظه دما و وزش باد گرم در مازندران
دیدگاه شما در مورد : افزایش قابل ملاحظه دما و وزش باد گرم در مازندران

افزایش قابل ملاحظه دما و وزش باد گرم در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ