• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26932 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 فروردین 1396 - ساعت: 12:45

چاپ

راه اندازی یگان حفاظت گمرک برای تشدید مبارزه با قاچاق


رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به جایگاه حساس یگان حفاظت گمرک، آغاز بکار این یگان را در راستای تحقق مطالبه فرمانده معظم کل قوا در امر مبارزه همه جانبه با قاچاق دانست.

به گزارش میانخبر، سردار محمد شرفی در مراسم معرفی فرمانده یگان حفاظت گمرک، اظهار کرد: در پیشگیری و کشف جرم رویکردهای نوین جای خود را به روش‌های سلبی و ناتوان سازی مجرمان از طریق انزوا و حبس داده است و ما با استناد به آموزه‌های دینی، رفتار و سلوک پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و امام علی(ع)، امر به معروف و نهی از منکر و دعوت به خیر را الگوی این رویکرد قرار داده ایم.

وی افزود: معتقدیم همه سازمان ها و نهادها باید برای تحقق اهداف نظام در کنار هم قرار بگیرند تا با احساس مسئولیت و وظیفه هر روز به نتایج مطلوب نزدیک تر شویم و پلیس با همراهی سازمان‌های گوناگون می‌تواند با در پیش گرفتن یک رویکرد جامعه‌محور و مشارکتی در یک قالب مبتنی بر تعامل خلاق با شهروندان به حل مسائل و مشکلات جامعه در امور اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... برسد.

این مقام انتظامی ادامه داد: گمرک و پلیس؛ جامعه پذیری و مشارکت مردمی را در برنامه‌ها قرار داده‌اند که این تفاهم می‌تواند در تحقق اهداف سازمانی تاثیرگذار بوده و بخش عمده‌ای از مشکلات گمرک و پلیس در این زمینه حل خواهد شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه گمرک؛ مرزبان اقتصادی کشور، حافظ منافع مردم و دولت است، خاطر نشان کرد: بر اساس قوانین و کنوانسیون های بین المللی، گمرک با بهره مندی از سرمایه های انسانی کارآمد، متخصص و به کارگیری فناوری های نوین، در ارائه خدمات گمرکی مطلوب و تصمیم سازی کلان اقتصادی و تجاری کشور، نقش برجسته ای را ایفا می کند.

وی با بیان اینکه بازمهندسی فرآیند انجام کار در گمرک به خوبی در حال ارتقاء و پیشبرد است، افزود: سامانه جامع خدمات رسانی به صادر کنندگان و وارد کنندگان کالا امر بسیار لازم و شایسته‌ای است که گمرک انجام داده است.

سردار شرفی با اشاره به اینکه عرصه کار در گمرک بسیار ارزشمند، حساس و کار در این عرصه جهادی است، گفت: شاید عده ای به علت ناآشنایی بعضاً زحمات عزیزان را نادیده گرفته و زیر سوال ببرند ولی اگر کار برای رضای خدا باشد این حاشیه ها تاثیر گذار نخواهد بود.

این مقام ارشد انتظامی با معرفی سردار عباسی به عنوان فرمانده یگان حفاظت گمرک، اظهار کرد: وی یادگار ۸ سال دفاع مقدس، انسانی کم‌توقع و عمل‌گراست و تواضع و انعطاف بسیار بالایی در شخصیت ایشان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق هرچه سریع‌تر مطالبه مقام معظم رهبری در امر مبارزه با قاچاق، یگان حفاظت گمرک؛ حفاظت از اماکن، کالاهای موجود در گمرک، کنترل مراجعه‌کنندگان، وسائل نقلیه و... را بر عهده خواهد داشت و به عنوان ضابط خاص دادگستری در امور گمرک با مصادیق قاچاق کالا برخورد خواهد کرد.

رئیس گمرک کشور: ناجا در مبارزه با قاچاق عملکرد خوبی دارد

همچنین مهدی کرباسیان نیز با بیان اینکه کشور ایران ۱۵۰ گمرک دارد و بعد از کشور روسیه، ایران دارای بیشترین تعداد همسایه است، اظهار کرد: با وجود ۱۵ کشور در مرز ایران، فقط گمرک و مرزبانی ناجا هستند که در این عرصه حضور دارند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق عملکرد خوبی دارد، افزود: خوشبختانه تعامل خوبی با ناجا داریم و در مسیر ترانزیتی مواد مخدر در سال ۹۴ حدود ۳۰۰ تن مواد مخدر کشف کردیم.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ما با وضع تعرفه بر کالای وارداتی درصدد حمایت از تولید کنندگان داخلی هستیم و در سال گذشته ۶۱ درصد درآمد برای دولت داشتیم.

وی ادامه داد: اقدام گمرک و پلیس بسیار حساس، پیچیده و دارای مسئولیت قانونی و اجتماعی سنگینی‌ است و در حال حاضر حفاظت از اماکن، تاسیسات و اموال گمرک در اختیار گارد هواپیمایی یا بنادر است که به همین منظور ضرورت تشکیل یگان حفاظت گمرک تشخیص داده شد تا با تشکیل این یگان وعنایت فرمانده محترم ناجا و رئیس پلیس پیشگیری به موفقیت های بیشتری در مبارزه با قاچاق برسیم.


منبع : الف

مطالب مرتبط با : راه اندازی یگان حفاظت گمرک برای تشدید مبارزه با قاچاق
دیدگاه شما در مورد : راه اندازی یگان حفاظت گمرک برای تشدید مبارزه با قاچاق

راه اندازی یگان حفاظت گمرک برای تشدید مبارزه با قاچاق تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ