• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 26949 - تاریخ انتشار : جمعه 25 فروردین 1396 - ساعت: 00:31

چاپ
مهمترین چیز در اعتکاف تزکیه نفس است/ حضور در اعتکاف توفیق بزرگی است

معتکفین پس از پایان اعتکاف چه گفتند؛

مهمترین چیز در اعتکاف تزکیه نفس است/ حضور در اعتکاف توفیق بزرگی است


مراسم اعتکاف در سال جاری در 15 مسجد شهرستان میاندورود برگزار شد و افراد علاقه مند در این مراسم معنوی شرکت کردند.

به گزارش میانخبر، مراسم اعتکاف در سال جاری در 15 مسجد شهرستان میاندورود برگزار شد و افراد علاقه مند در این مراسم معنوی شرکت کردند.

سیدجعفر علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما پیرامون مراسم معنوی اعتکاف با بیان اینکه رهبری انقلاب در پیامی فرمودند "ماه رجب ماه بهار عبادت است و روزهای میانی ماه رجب از 13 تا 15 که ایام البیض و مراسم اعتکاف است اوج این بهار است"، اظهار کرد: بهار اعتکاف روز 15 رجب است که در عمل ام داود تجلی پیدا می‌کند و عمل ام داود انحصار به معتکفین ندارد.

وی بیان کرد: اعتکاف بریدن از خلق و رسیدن به خالق است، انسان‌های معتکف در این سه روز از کل متعلقات دنیوی بریده می‌شوند و همه توجهاتشان به خدا و ارتباط معنوی با خدا است.

امام جمعه موقت میاندورود با تاکید بر اینکه اعتکاف یقینا آثار روحی و روانی نیز دارد، خاطرنشان کرد: براساس روایت پیامبر(ص) که روزه باعث سلامت جسم می‌شود، چون در این سه روز معتکفین روزه می‌گیرند تاثیر جسمانی هم خواهد داشت.

مهمترین چیز در اعتکاف تزکیه نفس است

حسین ملازاده یکی از معتکفین در مسجد صاحب الزمان(عج) سورک، گفت: مهمترین چیزی که در اعتکاف وجود دارد تزکیه نفس است همچنین دوری جستن از مادیات دنیوی و اعتکاف مظهر شکستن نفس‌های پنج گانه است.

وی با بیان اینکه باید در اعتکاف ثابت کنیم که می‌توانیم در راه خدا قدم برداریم، افزود: کسی که به اعتکاف آمد باید از آن بهره برداری کند و از کلیات مادی خود خارج و در این سه روز خود را به خدا وقف کند.

ملازاده تصریح کرد: نزدیک به 10 سال است که هر ساله به اعتکاف می‌آیم و آن را درک کرده و آثار آن را در زندگی خود دیدم.

این معتکف ادامه داد: در اعتکاف دیگر سرمایه، مقام و ... معنا ندارد و همه با هم برابر هستند و کسی نمی‌تواند فخر فروشی کند.

وی با اشاره به اینکه باید در اعتکاف دعاها و اعتقادات دینی خودمان را قوی‌تر کنیم، اضافه کرد: کسی که به مسجد و یا مکان مذهبی می‌رود احساس آرامش قلبی می‌کند پس طوری زندگی کنیم که عاقبت به خیر شویم.

حضور در اعتکاف توفیق بزرگی است

عیسی طبسی یکی دیگر از معتکفین میاندورودی با بیان اینکه حضور در مراسم اعتکاف توفیق و افتخار بزرگی بود که نصیب هر کسی نمی‌شود، بیان کرد: جوانان زیادی در شهر داریم اما تنها 30 نفر از آنها در اعتکاف حضور دارند.

وی اظهار کرد: در این ایام با خلوت کردن با خدا، بیشتر آن را درک می‌کنیم چون با مناجات و اعمال اعتکاف انسان احساس نزدیکی بیشتری می‌کند.

طبسی تصریح کرد: امیدوارم این توفیق نصیب همه جوانان شود که بتوانند در سال‌های آینده نیز در این مراسم شرکت کنند.

محمد ابراهیم نوائیان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، خاطرنشان کرد: خداوند چون بنده خود را دوست دارد به هر بهانه‌ای می‌خواهد آنها را از نعمت‌های دنیا بالاخص آن دنیا بهره‌مند کند و یکی از ماه‌هایی که شرایط را برای این موضوع فراهم می‌کند ماه رجب است.

وی افزود: با معتکف شدن بندگان از همه قید و بندهای دنیوی دست می‌کشد و فقط با ذکر و دعا و نیایش با بندگی خالصانه و تزکیه نفس، خود را به خدا نزدیک می‌کند.

این معتکف شهر سورک با بیان اینکه در این سه روز خداوند دعا و نیایش‌های آنها را اجابت می‌کند، گفت: اگر به‌طور خالصانه و نیت خالص، بندگان با خدا ارتباط برقرار کنند در طول سال از انحرافات در امان خواهند بود.دیدگاه شما در مورد : مهمترین چیز در اعتکاف تزکیه نفس است/ حضور در اعتکاف توفیق بزرگی است

مهمترین چیز در اعتکاف تزکیه نفس است/ حضور در اعتکاف توفیق بزرگی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ