• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26958 - تاریخ انتشار : جمعه 25 فروردین 1396 - ساعت: 12:26

چاپ

اختصاص خط اعتباری بدون محدودیت برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی


وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت خط اعتباری بدون محدودیت برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در نظر گرفته است.

به گزارش میانخبر، محمود حجتی بعد از ظهر امروز در آئین توسعه کشت مکانیزه برنج که در روستای بولیده شهرستان محمودآباد انجام شد اظهار کرد: با توجه به تجهیزات، تکنولوژی‌های خوبی که در نشاکار و دروگر داریم توانسته‌ایم تا حدودی مشقت‌هایی که در زراعت برنج وجود دارد را کاهش دهیم.

وی افزود: تأثیرات خوبی که دروگر در زراعت برنج ایجاد کرد استقبال خوبی از سوی کشاورزان انجام شد و ۸۰ درصد برداشت‌ها و ۳۰ درصد نشاها به صورت مکانیزه انجام می‌شود که امیدواریم سال به سال افزایش یابد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: دولت خط اعتباری بدون محدودیت برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در نظر گرفت.

این مسؤول اضافه کرد: با مکانیزاسیون کشاورزی هم سرعت عمل در کشاورزی افزایش می‌یابد و هم مشقت کار و هزینه تولید کاهش می‌یابد.

حجتی اظهار کرد: مشکل ما این است مالکیت‌های ما در اراضی کشاورزی مهندسی نیست و با تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری می‌توانیم به سمت مهندسی رفتن اراضی کشاورزی پیش رویم.

وی ادامه داد: با کشت مکانیزه سرعت عمل در کاشت و برداشت افزایش می‌یابد و با کوتاه کردن زمان می‌توان به کشت دوم در اراضی شالیزاری دست یافت که درآمد بیشتری عاید کشاورزان می‌شود‌.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت برنج در کشور به تعادل رسیده است، گفت: در دو سال گذشته کشاورزان محصول خود را با قیمت خوبی به فروش رساندند.


منبع : مازند اصناف

مطالب مرتبط با : اختصاص خط اعتباری بدون محدودیت برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
دیدگاه شما در مورد : اختصاص خط اعتباری بدون محدودیت برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

اختصاص خط اعتباری بدون محدودیت برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ