• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26969 - تاریخ انتشار : جمعه 25 فروردین 1396 - ساعت: 12:45

چاپ

رهبر گروه جهاد اسلامی بنگلادش اعدام شد


وزارت کشور بنگلادش از اعدام رهبر گروه جهادِ اسلامی این کشور با چوبه دار خبر داد.

به گزارش میانخبر، دولت بنگلادش، رهبر گروه جهاد اسلامی این کشور را به جرم تیراندازی به سفیر بریتانیا در 13 سال قبل، به دار مجازات آویخت.

اسد الزمان خان وزیر کشور بنگلادش به خبرنگاران گفت: مفتی عبدالحنان رهبر جهاد اسلامی و شریف شیدول همدست او، در زندان کشیمبور در نزدیکی داکا پایتخت بنگلادش اعدام شدند و سومین متهم این پرونده به نام دلوار حسین ریبون نیز در منطقه سلهیت در شمال شرق بنگلادش اعدام شد.

دادگاه عالی بنگلادش در دسامبر سال گذشته میلادی، حکم اعدام عبدالحنان و همدستش را به جرم تیراندازی به سفیر انگلستان در سال 2004 میلادی، تایید کرده بود.

عبدالحنان و همدستانش 12 سال قبل به تیراندازی به انور چودری سفیر بنگلادشی الاصلِ انگلیس که در حال بازدید از یک مزار در شهر سیلهیت بود، متهم شدند. در این حادثه، دستکم 3 تن از نیروهای پلیس بنگلادش کشته و 79 نفر نیز زخمی شدند، اما چودری جان سالم به در برد.

در سال 2014 میلادی نیز یک دادگاه بنگلادشی عبدالحنان و 8 تن دیگر را در پرونده تیراندازی در عید سال نو بنگالی در پارک رامنا در مرکز دکا پایتخت این کشور به اعدام محکوم کرد. این دادگاه 6 تن دیگر را نیز در همین پرونده به حبس ابد محکوم کرد.

در جریان این تیراندازی که در سال 2001 میلادی به وقوع پیوست، 10 تن کشته و 50 نفر نیز زخمی شدند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : رهبر گروه جهاد اسلامی بنگلادش اعدام شد
دیدگاه شما در مورد : رهبر گروه جهاد اسلامی بنگلادش اعدام شد

رهبر گروه جهاد اسلامی بنگلادش اعدام شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ