• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26975 - تاریخ انتشار : جمعه 25 فروردین 1396 - ساعت: 12:49

چاپ

میزان بیمه بیکاری افزایش یافت


مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان تهران درباره مقرری بگیر بیمه بیکاری گفت: بر اساس قانون کارگرانی که مشمول بیمه بیکاری می‌شوند پرداخت بیشترین سهم بیمه بیکاری ۸۵ درصد حقوق افراد است.

به گزارش میانخبر، حاتم شاکرمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران درباره میزان مقرری بگیر بیمه بیکاری گفت:بیمه بیکاری مطابق با افزایش حداقل دستمزد در سال 96افزایش یافت. بر اساس قانون کارگرانی که مشمول بیمه بیکاری می شوند پرداخت بیشترین سهم بیمه بیکاری 85 درصد حقوق افراد است که 55 درصد به عنوان حداقل مزد سه ماه آخر پرداخت می شودو 10 درصد حق همسر و10درصد برای دو فرزند است، یعنی هر کدام از فرزندان 10 است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان تهران گفت:متناسب با سابقه کار و عایله مندی ها در میزان بیمه بیکاری اثر بخش است. در استان تهران 49هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری هستند.در حال حاضر کمترین مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری شش ماه و بیشترین پرداخت 50ماه است.

وی تسریع و تسهیل در روند پرداخت بیمه بیکاری را یکی از مزیت‌ها عنوان کرد و گفت: سالانه بیش از 50 هزار نفر به 84 کاریابی تهران مراجعه می‌کنند که به فرصت‌های شغلی متناسب با شرایط بیکاران معرفی می شوند.

شاکرمی با بیان اینکه حدود 25 درصد از کل مقرری‎بگیران بیمه بیکاری سراسر کشور، در استان تهران حضور دارند، گفت: بنابراین واگذاری پرداخت بیمه بیکاری به مراکز کاریابی به عنوان بخش‌های خصوصی یک کار بزرگ است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر در تهران حدود 50 هزار نفر نیز بیمه بیکاری دریافت می کنند، گفت: بیکاری و اشتغال از شاخص نرخ مشارکت تبعیت می کنند بنابراین به رغم اینکه در سال‌های اخیر فرصت‌های جدید شغلی برای جوانان فراهم شد و برخی بیکاران شاغل شدند، اما به دلیل افزایش نرخ مشارکت، به تبع آن نرخ بیکاری افزایش می یابد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : میزان بیمه بیکاری افزایش یافت
دیدگاه شما در مورد : میزان بیمه بیکاری افزایش یافت

میزان بیمه بیکاری افزایش یافت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ