• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 26976 - تاریخ انتشار : جمعه 25 فروردین 1396 - ساعت: 12:50

چاپ

دانشمند طب سنتی ایران درگذشت


محمدمهدی اصفهانی، دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی و نسخه‌شناسی بود که زحمات بی‌توقع وی در احیای صحیح و منطقی طب سنتی ایران بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش میانخبر، محمود خدادوست - مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی، در پیامی به مناسبت درگذشت چهره ماندگار طب سنتی ایران، با بیان اینکه استاد، دکتر محمدمهدی اصفهانی، دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی و نسخه‌شناسی بود که زحمات بی‌توقع وی در احیای صحیح و منطقی طب سنتی ایران بر کسی پوشیده نیست، فقدان بی‌جبران وی را به جامعه پزشکی، خانواده طب سنتی و تمامی شاگردان ایشان تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

مَوتُ العالِمِ مُصیبَةٌ لا تُجبَرُ و ثُلمَةٌ لا تُسَدُّ؛ و هُوَ نَجمٌ طـمِسَ...

مرگ عالم مصیبتى جبران‌ناپذیر و رخنه‌اى بسته‌ناشدنى است؛ و او ستاره‌اى است که غروب مى‌کند.

حضرت رسول اکرم(ص)

با دریغ و تاسف در سوگ عالمی بی‌بدیل می‌نشینیم که فقدانش بی‌جبران است و باورش بسی دشوار. شمع وجودش چراغ راهمان بود و ادب حضورش معلم اخلاقمان.

استاد بی‌ادعای علم و عمل، که تمامی عمر جز خدمت به خلق آرزویی نداشت، پس از سالیان متمادی تلاش و مجاهدت در مسیر احیای میراث گهربار علمای کهن این مرز و بوم، دار فانی را به امید رضایت پروردگار وداع گفت و جامعه علمی کشور را در سوگ نشاند. استاد، دکتر محمدمهدی اصفهانی، دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی و نسخه‌شناسی بود که زحمات بی‌توقع ایشان در احیای صحیح و منطقی طب سنتی ایران بر کسی پوشیده نیست.

اینجانب بر خود فرض می‌دانم، درگذشت استاد را به جامعه پزشکی، خانواده طب سنتی و تمامی شاگردان ایشان تسلیت عرض نمایم.

استاد تواضع و ایمان؛

در بهار طبیعت، روح بی‌قرارت به دیدار معشوق شتافت تا همچون غنچه، پیراهن تن بشکافی و قدم در راه بی‌پایان این آغاز گذاری. سفرت سلامت و راهت پر رهرو باد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : دانشمند طب سنتی ایران درگذشت
دیدگاه شما در مورد : دانشمند طب سنتی ایران درگذشت

دانشمند طب سنتی ایران درگذشت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ