• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27015 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 30 فروردین 1396 - ساعت: 13:21

چاپ

اظهار بی‌اطلاعی مقام معظم رهبری از ساخت سدهای مجاور خوزستان


آیت‌الله حیدری با اشاره به دیداری که اخیرا با مقام معظم رهبری داشته و در خصوص ساخت چهار سد در مجاورت استان خوزستان و انتقال آب آن به استان‌های دیگر گفتگو کرده گفت: ایشان صریحا فرمودند که من از این موضوع اطلاع نداشتم.

به گزارش میانخبر، بعد از سفر رئیس جمهور و چند تن از وزرای اش به استان خوزستان برای حل مشکل ریزگردها و جلوگیری از خشکیده شدن تالاب‌ها و مزارع، انتقال آب به استان‌های مجاور نه تنها کاهش نیافته است بلکه افزایش هم یافته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دو هفته قبل آقای جهانگیری تونل جدیدی برای انتقال آب به کرمان افتتاح کرد اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است در بالادستی سد کرخه از طریق چهار سد دیگر آب را به استان‌های مجاور انتقال دهند و اگر این اتفاق رخ دهد دیگر یک قطره آب هم از کرخه به خوزستان نخواهد آمد و زمین‌های دیگری هم خشکیده خواهد شد و طرح های کشاورزی از جمله طرح مقام معظم رهبری با تعطیلی مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به دیداری که اخیرا با مقام معظم رهبری داشته و موضوع انتقال آب چهار سد بالادستی خوزستان به استان‌های مجاور را به اطلاع ایشان رسانده بیان داشت: بعد از آن که من این مطلب را به ایشان عرض کردم ایشان فرمودند که من این موضوع را اطلاع نداشتم.

آیت‌الله حیدری تصریح کرد: این اتفاق نشان می‌دهد مسئولین دولت ساخت سدها را از چشمان مقام معظم رهبری مخفی کرده بودند تا اقداماتشان را مخفیانه پیش ببرند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان، با بیان اینکه در سفر اخیر رئیس جمهور در خوزستان تنها برای پنج درصد از مشکلات تصمیم‌گیری شد اظهار داشت: این اقدامات و تصمیمات برای ساکت کردن مردم خوزستان و راضی کردن آنها در رابطه با انتخابات بوده است و در واقع این اقدامات مشکلی را حل نکرده است.

آیت‌الله حیدری تاکید کرد: سفر آقای روحانی به خوزستان صرفا اهداف انتخاباتی داشت و غیر از اهداف انتخاباتی اهداف دیگری نداشته است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : اظهار بی‌اطلاعی مقام معظم رهبری از ساخت سدهای مجاور خوزستان
دیدگاه شما در مورد : اظهار بی‌اطلاعی مقام معظم رهبری از ساخت سدهای مجاور خوزستان

اظهار بی‌اطلاعی مقام معظم رهبری از ساخت سدهای مجاور خوزستان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ