• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27033 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 31 فروردین 1396 - ساعت: 11:22

چاپ

از وجود بیشترین باسواد بیکار در مازندران تا ابراز شرمندگی استاندار


نوزدهمین همایش سراسری کلانتری‌ها و پاسگاه‌های فرماندهی انتظامی مازندران در حالی برگزار شد که معضل بیکاری در استان در این همایش خودنمایی کرد.

به گزارش میانخبر، ظهر امروز نوزدهمین همایش سراسری کلانتری‌ها و پاسگاه‌های فرماندهی انتظامی مازندران در ستاد فرماندهی این استان برگزار شد.

این همایش با حضور محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا، ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران، سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان و اعضای شورای فرماندهی استان، رؤسای عقیدتی شهرستان‌ها، فرماندهان انتظامی بخش‌ها، پاسگاه‌های انتظامی، رؤسای کلانتری‌ها، رؤسای ایستگاه‌های درون‌شهری راهور، رؤسای ایستگاه‌های برون‌شهری پلیس راه‌ها به همراه معاونان عقیدتی و حفای استان برای تبیین مسائل روز انتظامی استان و کشور در ستاد فرماندهی انتظامی مازندران برگزار شد.

در ابتدای برنامه اندرز دبیر برگزاری این همایش به اهداف برگزاری همایش اشاره کرد و افزود: 256 نفر از اعضای شورای فرماندهی استان و رؤسای کلانتری‌ها و فرماندهان انتظامی و پاسگاه‌ها در این همایش حضور دارند.

در ادامه کلیپی از تشییع و شهادت شهید مازندرانی نیروی انتظامی عباس معصومی‌گرجی پخش شد.

عباس معصومی‌گرجی تنها پسر خانواده خود بوده که به عنوان آخرین شهید مازندران در نیروی انتظامی است در هرمزگان به شهادت رسید و پدر این شهید معصومی هم از حاضرین در همایش امروزبود.

 *بیشترین باسواد بیکار در مازندران وجود دارد

فرمانده انتظامی مازندران نیز با اشاره به زمان برگزاری همایش در ابتدای سال اظهار کرد: این همایش سالانه در پایان سال برگزار می‌شد که با توجه به شرایط زمانی و مکانی و انجام تدابیر و فرامین در سال 96 و مهم‌تر اینکه مأموریت‌های ضروری که در بحث انتخابات وجود دارد تشخیص داده شد که این در اول سال برگزار شود.

سردار سیدمحمود میرفیضی به ارائه گزارش سال 95 در ارتباط با موارد انتظامی استان پرداخت.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امیدواریم که بتوانیم وظایفی که در مازندران استان علویان داریم انجام دهیم بیان کرد: براساس آمار استان مازندران با سوادترین استان کشور از نظر سطح سواد است.

میرفیضی با اشاره به اینکه با وجود این در استان یک سری مشکلاتی هم داریم که بیشترین باسواد بیکار در مازندران وجود دارد گفت: به ما سرباز عادی نمی‌دهند سربازان ما همه لیسانس و فوق‌لیسانس هستند و این یک جایی محاسن و در جایی هم که قصد به کارگیری آنها است مشکل داریم.

 *شرمنده فارغ التحصیلان بیکار هستیم

استاندار مازندران نیز با اشاره به موضوع بیکاری در استان گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همچنان کاری که در سال قبل انجام دادیم را ادامه می‌دهیم.

ربیع فلاح جلودار افزود: سال 95 در استان از لحظه لحظه‌ها و عمر و وقتمان استفاده کردیم و بیش از 52 هزار شغل در استان مازندران ایجاد شد، وقتی کل کشور را نگاه می‌کنیم و مورد به مورد را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که این اقدام خوبی بوده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران جزء استان‌هایی است که تعداد فارغ‌التحصیلان بیشتری نسبت به استان‌های دیگر دارد گفت: تعداد افرادی که در دانشگاه‌های غیرانتفایی هستند بالا و 1/3 دانشگاه‌های غیرانتفاعی کشور در مازندران است.

فلاح‌جلودار ادامه داد: با این وجود اگر دانشگاه‌های دولتی و آزاد را هم حساب کنیم خودبه‌خود در هر منزلی یک یا دو فارغ‌التحصیل وجود دارد که ما شرمنده آن‌ها هستیم و باید برای این افراد کاری انجام دهیم.

استاندار مازندران بیان اینکه این افراد فارغ‌التحصیل را نمی‌توان برای کارگری به کار گرفت افزود: وقتی در این مسیر حرکت کردند دارای جایگاهی هستند که باید نسبت به اشتغال آنها اقدامات صورت گیرد.

وی بیان کرد: این کارسنگین و طاقت‌فرسایی است که اگر همین روحیه و صلابت و اتحاد و همدلی در استان باشد مطمئنا مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.

پس از سخنان استاندار مازندران سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا به سخنرانی پرداخت.

در این همایش از رؤسا و فرماندهان کلانتری و پاسگاه‌های انتظامی و همچنین پدر شهید معصومی گرجی تقدیر شد.

نوزدهمین همایش سراسری کلانتری‌ها و پاسگاه‌های فرماندهی انتظامی استان مازندران که هر سال برگزار می‌شود امسال هم با اهداف پیگیری و تحقق فرامین و منویات رهبری در امور انتظامی، تقدیر و سپاسگزاری از تمام فرماندهان و رؤسای انتظامی استان، بررسی نارسایی‌ها و مشکلات احصا شده در سال 95، رفع مشکلات و بیان تدابیر و ارائه راهکارهای مناسب در جهت رفع مشکلات احصا‌ شده، تأکید بر حفظ بیت‌المال و پرهیز از هر گونه افراط و تفریط، اهتمام بر مسائل صیانتی و ایمنی و سلامتی کارکنان، تاکید بر تعامل تنگاتنگ فرماندهان و مدیران با دستگاه‌های قضایی و ادارات و سازمان‌ها، تأکید بر ثبت سریع و اطلاعات در سامانه رخداد، اشراف اطلاعاتی به فضای اجتماعی و مجازی، پیش‌بینی و تهیه نقشه رفتار انتخاباتی احتمالی در حوزه استحفاظی قبل، حین و بعد از انتخابات و تأکید بر ادامه روند طرح فعالیت مکنا در سال 96 در ستاد فرماندهی انتظامی استان مازندران برگزار شد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : از وجود بیشترین باسواد بیکار در مازندران تا ابراز شرمندگی استاندار
دیدگاه شما در مورد : از وجود بیشترین باسواد بیکار در مازندران تا ابراز شرمندگی استاندار

از وجود بیشترین باسواد بیکار در مازندران تا ابراز شرمندگی استاندار تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ