• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 27035 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 31 فروردین 1396 - ساعت: 11:27

چاپ

ظرفیت بنادر مازندران به 11.5 میلیون تن در سال افزایش یافت


مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده ظرفیت بنادر نوشهر، فریدونکنار و امیرآباد در حال حاضر به 11.5 میلیون تن در سال افزایش یافته است.

به گزارش میانخبر، سیاوش رضوانی در نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران و کارشناسان بنادر و دریانوردی و راه‌آهن مازندران در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر با تشریح تکالیف تعیین‌شده برای بخش‌های حمل و نقل دریایی و ریلی در سند آمایش استان بر ضرورت همکاری و مشارکت همه جانبه به منظور اجرایی شدن این برنامه‌ها تأکید کرد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در بنادر مازندران طی سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده ظرفیت بنادر نوشهر، فریدونکنار و امیرآباد در حال حاضر به 11.5 میلیون تن در سال افزایش یافته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع گردشگری دریایی، مطالعه و مکان‌یابی برای ایجاد مجتمع‌های تفریحی در سواحل استان توسط مشاور در دست اقدام است و در صورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز شاهد اشتغال‌زایی و درآمدزایی در مناطق ساحلی خواهیم بود.

مهرداد رضازاده معاون فنی و زیر بنایی اداره‌کل راه‌آهن شمال به تشریح وضعیت خطوط ریلی موجود در سطح استان و برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اقدام پرداخت و اظهار کرد: با توجه به اتصال بندر امیرآباد به شبکه ریلی کشور امکان افزایش مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه دریای مازندران وجود دارد.

در پایان مدیران و کارشناسان بنادر و راه‌آهن درباره تکالیف تعیین شده برای حوزه‌های حمل و نقل دریایی و ریلی در سند آمایش سرزمین مازندران به بحث و تبادل نظر پرداختند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ظرفیت بنادر مازندران به 11.5 میلیون تن در سال افزایش یافت
دیدگاه شما در مورد : ظرفیت بنادر مازندران به 11.5 میلیون تن در سال افزایش یافت

ظرفیت بنادر مازندران به 11.5 میلیون تن در سال افزایش یافت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ